اگر می خواهید یک نوشیدنی بسیار مفید مصرف کنید باید به سراغ شیر سوسک بروید.

شیر سوسک چندش آورترین نوشیدنی مغذی +تصاویر

شاید حتی دیدن سوسک خیلی ها را آزار دهد، خصوصا برای خانم ها که این حشره را چندش آورترین موجود زنده می‌دانند.شیر سوسک نوشیدنی مغذی تر از شیر گاو! + تصاویر در ایرناک شیر سوسک نوشیدنی مغذی تر از شیر گاو! + تصاویر در ایرناک

اما به تازگی دانشمندان هندی نوعی سوسک به نام دیپلوپترا را در خاورمیانه و اقیانوسیه کشف کردند که تخم گذار نیست و تنها حشره ای است که در طول دوره بارداری بلورهای شیری را تولید می‌کند تا سوسکهای نابالغ در بدن مادر از آنها تغذیه کند.

تحقیقات نشان داده است شیر این نوع از سوسک بسیار مغذی‌تر از شیر گاو است . شیر سوسک شامل پروتئین ها، چربی‌ها، کربوهیدرات ها و انواع اسیدآمینه های لازم برای بدن انسان است. اگر 10 گرم از شیر گاو 70 کالری داشته باشد، شیر سوسک از 300 کالری برخوردار است. در حال حاضر یک شرکت آفریقایی مشغول تولید شیر سوسک است. اما تولید این شیر مسلما کار دشواری است . به گفته کارشناسان برای تولید 100 گرم شیر به 100 سوسک نیاز است.

دانشمندان موسسه سلول‌های بنیادی معتقدند این شیر برای ایجاد مکمل پروتئینی فوق العاده مفید است بنابراین درصددند تا راهی برای تولید بلورهای شیری در آزمایشگاه کشف کنند.

دانشمندان هندی اولین کسانی نیستند که در مورد مزایای سوسک صحبت می‌کنند، محققان آکسفورد بارها به این موضوع تاکید داشتند که کسانیکه از سوسک تغذیه می‌کنند پروتئین بیشتری از مصرف کنندگان گوشت قرمز دارند.

پس دوستداران غذای سالم به ویژه خانم ها بهتر است نگاه شان را به این حشره تغییر دهند و برای برخورداری از سلامت شیر سوسک بنوشند.

شیر سوسک چندش آورترین نوشیدنی مغذی

شیر سوسک چندش آورترین نوشیدنی مغذی

شیر سوسک چندش آورترین نوشیدنی مغذی

بازدید : 3,101 بار
شیر سوسک نوشیدنی مغذی تر از شیر گاو! + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی