قدرتمند ترین کشورها و قویترین ملت های جهان در سال 2018 معرفی شدند، در این لیست نام 24 کشور پرقدرت جهان وجود دارد.

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک به گزارش بیزینس اینسایدر قدرتمند ترین ملت ها و کشورهای جهان در سال 2018 معرفی شدند ، لیست این کشورها را در ادامه این بخش از ایرناک مشاهده می کنید.

ایالات متحده

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قدرتمندترین کشور از لحاظ اقتصادی و نظامی در جهان که تاثیر فرهنگی بر تمام دنیا دارد. این کشور همچنین نقش برجسته ای در زمینه بین المللی نیز دارد ازجمله در سازمان هایی نظیر NATO و UN. اما چالش های داخلی ، ازجمله تنش های نژادی ، نابرابری و الکترال های تقسیم شده موجب آسیب به این کشور شده اند.

روسیه

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک بزرگترین کشور جهان از نظر وسعت همچنین دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان نیز می باشد. این کشور به شدت در قدرت نظامی سرمایه گذاری می کند . در سال 2016 ، 5.4 درصد از تولید ناخالصی داخلی صرف بودجه دفاعی این کشور شد. تنش بین روابط روسیه و کشور های غربی به جهت دخالت در انتخابات سال 2016 امریکا در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است.

قدرتمند ترین کشور

قدرتمند ترین کشورهای سال 2018

چین

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک چین شاهد پیشرفت های سریع اقتصادی بوده است اما بسیاری همچنان در قشر ضعیف زندگی میکنند. نفوذ جهانی در حال رشد آن بدین معناست که این کشور تحت نقدهای بیشتری از جمله سیاست های حقوق بشر و آزادی رسانه ای قرار خواهد گرفت.

آلمان

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک آلمان در رنکینگ امسال از انگلیس پیش تر است. این کشور پر جمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا، و نیز یکی از بزرگترین اقتصاد های جهان است. رهبری سیاسی در آلمان به موجب سیاست باز گذاشتن مرز ها برای ورود مهاجران به چالش کشیده شده است، و حضور کمرنگ آنگلا مرکل در انتخابات 2017 موقعیت او را تضعیف کرد.

انگلستان

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک انگلستان از زمان رتبه بندی سال 2018 به دلیل افزایش اضطراب در نقش خود و به جهت رأی دادن به ترک اتحادیه اروپا، جایگاه خود را از دست داده است. لندن یک مرکز مالی بزرگ است و این کشور از طریق امپراتوری بریتانیا هنوز درحال افزایش نفوذ جهانی خود است.

کشور انگلستان

انگلستان از قویترین کشورهای جهان

فرانسه

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک این کشور دارای یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است و نیز در لیست پرتوریست ترین کشورها نیز قرار دارد این کشور با افزایش روزافزون توریست مواجه است. و به همین سبب مهاجرت نیز افزایش یافته و این درحالی است که بیکاری جوانان موجب آسیب به کشور شده است.

ژاپن

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک ژاپن یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است وسومین اقتصاد بزرگ جهان نیز محسوب میشود. این کشور یکی از بزرگترین تولید کنندگتان اتوموبیل ، وسایل الکترونیکی و فولاد در جهان است و اخیرا به جهت تنش پیش آمده بین این کشور و کره شمالی به شدت به بودجه دفاعی خود افزوده است.

عربستان سعودی

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک این کشور ثروتمنوترین کشور شبه جزیره عربستان است؛ به دلیل مکه، جایگاه ویژه ای که در این کشور می باشد و برای مسلمانان مقدس است و نیز وجود ذخایر عظیم نفتی به یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه تبدیل شده است. اخیرا این کشور شروع به از بین بردن محدودیت های طولانی مدت خود برای زنان، از جمله رانندگی، کرده است.

امارات

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک طبق گزارش Fi world SIA ، صادرات نفتی به ایالات متحده عربی اجازه داده تولید ناخالصی داخلی خود را همسان با کشور های غربی کند ، این کشور یکی از لبیبرال ترین کشورهای منطقه می باشد.

کره جنوبی

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک کره جنوبی به لطف سرمایه گذاران خارجی به هفتمین کشور صادرکننده جهان تبدیل شده است. درگیری با این کشور به معنی حمایت شدگی توسط ابر قدرت های جهانی است.

کشور کره جنوبی

کشور کره جنوبی از قدرتمند ترین کشورهای جهان

کانادا

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک دومین کشور بزرگ دنیا ، کانادا ، صادرکننده انرژی قابل توجهی است و دارای ذخایر بزرگ نفتی نیز می باشد. این کشور دارای یک سیاست چند فرهنگی است و نخست وزیر جاستین تردو اخیرا برای مخالفت با ایالات متحده ، کشور همسایه استفاده کرده است، درحالیکه تنش های نژادی در این کشور رو به گسترش است.

ایران

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک ایران درمقایسه با سال 2017 به قسمت بالای جدول رسیده است. این کشور یکی از بزرگترین اقتصاد های خاورمیانه است به لطف ذخایر نفتی عظیمی که دارد علاقه ای به قدرت جهانی ندارد.

ترکیه

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک ترکیه سال ها تحت تاثیر جنگ و تروریسم منطقه ای بوده است؛ از جمله آن ها میتوان به کودتای نظامی ناموفق سال 2016 اشاره کرد. این کشور ، در مرز بین اروپا و خاورمیانه قرار دارد . OECD پیش بینی کرده است که ترکیه در سال های آینده یکی از سریع ترین اعضا در پیشرفت و رشد باشد.

کشور ترکیه

ترکیه از قدرتمند ترین کشور جهان در سال 2018

هند

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک هند بزرگترین دموکراسی جهان است و تا همین اواخر یکی از سریع ترین ها در اقتصاد نیز بوده است. اما با وجود جمعیت 1.3 میلیارد نفری ،یکی از فقیر ترین کشورهای نیز می باشد. این کشور یکی از مهم ترن مراکز IT در جهان است و با معماری خیره کننده خود شناخته می شود.

استرالیا

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک کشوری ثروتمند، بالاترین سطح امید به زندگی و کیفیت زندگی بالایی را داراست.

سوئیس

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک کشوری کوچک که با طبیعتش شناخته می شود. سوئیس یکی از بالاترین تولید کنندگان ناخالصی در سرتاسر جهان است. مردم این کشور بیشترین جوایز نوبل را دریافت و حق ثبت بیشترن اختراع در سرتاسر جهان را نیز دارند.

قدرتمند ترین کشورهای جهان

کشور سوئیس از قدرتمند ترین کشورها در جهان

ایتالیا

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک آشفتگی های سیاسی از بحران مهاجران اروپا منجر به افزایش پوپولیسم در ایتالیا ، دولتی جدید و افزایش پتانسیل برای ایجاد بحران اقتصادی در آینده شد، اما اقتصاد این کشور همچنان یکی از بزرگترین ها در یورو باقی مانده است، و US نیوز از تاثرات عمیق فرهنگی، از غدا تا هنر، این کشور بر دیگر کشورها تمجید کرده است.

سودان

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک تعهد به حقوق بشر و ثبات، سودان را رهبر بین المللی ساخته است . این کشور با دانشگاه های رایگان و مراقبت های بهداشتی ، یکی از کشورهایی است که طولانی ترین امید به زندگی را دارد.

قطر

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک این کشور از سال گذشته سه سطح در جدول بالا آمده و به علت نفت و گاز موجود ، این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است که یکی از بالاترین استاندارد های زندگی را دارد ، و رسانه های آن از آزاد ترین ها در خاورمیانه هستند .در سال 2022 این کشور اولین کشور خاورمیانه برای میزبانی جام جهانی خواهد بود. این کشور به دلیل کار اجباری و مرگ در مکان های ساختمانی مورد انتقاد قرار گرفته است.

هلند

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک هلند به طور فزاینده ای با موضوع مهاجرت مواجه است. در آمد بالای مردم که ناشی از این است که هلند یکی از صادرکنندگان پیشرو در زمینه کشاورزی است. دیوان بین المللی دادگستری و دادگاه بین المللی کیفری در دادگاه لاهه مستقر است.

کشور هلند

کشور هلند یکی از بهترین صادر کنندگان پیشرو در زمینه کشاورزی

پاکستان

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک پاکستان به علت بی ثباتی و فساد دو رتبه افت کرده است. درگیری ها بین پاکستان و هند همچنان ادامه دارد. این کشور یکی از جوان ترین کشور هایی جهان است که اغلب شهروندان آن سنی کمتر از 22 سال دارند.

اسپانیا

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک اسپانیا از سال گذشته یک رتبه پایین آمده است ، زیرا وضعیت بد اقتصادی بیکاری جوانان در این کشور همچنان ادامه دارد. بحران ناشی از استقلال کاتالونیا برای استقلال ، موجب ایجاد بی ثباتی در ایتالیا است . این کشور ، به علت فرهنگ و هنر خود در جهان شناخته می شود و هرساله گردشگران زیادی برای بازدید به این کشور سفر میکنند.

کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان

سنگاپور

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک دارای یکی از پر رفت و آمد ترین بنادر دنیا است و US نیوز ، از آن به عنوان "شهر شلوغ" یاد می کند. این کشور در سال های اخیر رشد اقتصادی و جمعیت زیادی را تجربه کرد است.

مصر

قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک قویترین ملت و کشورهای دنیا در سال 2018 + تصاویر-ایرناک به گفته US نیوز مصر را یکی از اولین کشور ها و از بزرگترین تمدن های تاریخ است. اغلب فعالیت های اقتصادی این کشور در امتداد دره رود نیل صورت میگیرد. گردشگری، تولید و کشاورزی و صنایع مهم این کشور می باشند اما عدم اطمینان سیاسی رشد اقتصادی در این کشور کاهش داده است.

(0 رای)
بازدید : 22 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی