دانشمندان پس از تحقیقات فراوان به نتایجی راجع به آبی بودن چشم های برخی سیاه پوستان دست یافته اند.

حتما تاکنون شما هم در فیلم های سینمایی سیاهپوستان آفریقایی را دیده اید که با وجود رنگ پوست تیره شان چشمانی به رنگ دریا دارند که هیچ تناسبی با رنگ پوست انها ندارد.چرا چشمان بعضی آفریقایی ها آبی است؟ در ایرناک چرا چشمان بعضی آفریقایی ها آبی است؟ در ایرناک

ممکن است حتی برخی از شما در سفری به آفریقا داشته اید با چنین مواردی برخورد کرده باشید و احتمالا برایتان چنین پرسشی پیش آمده که این تضاد عجیب بین رنگ چشم و پوست از کجا سرچشمه می گیرند.

نتایج تحقیقات دانشمندان هنوز آنطور که باید در این زمینه کامل نبوده اما یافته ها حاکی از ان است که علاوه بر مساله وراثت که به اجداد باستانی آنها در 10000 سال پیش بازمی گردد، موضوع دیگری در میان است که مربوط به جهش ژنتیکی این مردم است.

این جهش از یک سندرم عجیب به نام واردنبرگ بوجود آمده که از میان هر 42000 نوزادی که پا به این دنیا می گذارند، یکی به آن مبتلا شده و به دنبال آن احتمال اختلال در شنوایی و تحولات چشمگیر در رنگ چشم، پوست و مو نیز رخ می دهد.


yjc

بازدید : 8,282 بار
چرا چشمان بعضی آفریقایی ها آبی است؟
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی