قلب مرکز احساسات و عواطف است و باقی اعضای بدن مسئول کمک کردن به قلب و حفظ آن هستند.مثلا وجود مغز و ریه‌ها به عنوان یک رادیاتور برای قلب هستند.

چه کسی گفت که قلب مرکز «احساسات و تفکر» است؟ در ایرناک چه کسی گفت که قلب مرکز «احساسات و تفکر» است؟ در ایرناک دقیقا مشخص نیست اما ارسطو اولین فردی‌ست که در این مورد صحبت کرده‌ و این نظرات‌اش در تاریخ ثبت شده است.

ارسطو تصور می‌کرد قلب مرکز احساسات و عواطف است و باقی اعضای بدن مسئول کمک کردن به قلب و حفظ آن هستند.مثلا وجود مغز و ریه‌ها را به عنوان یک رادیاتور برای قلب در نظر می‌گرفت.

این نظرات وی اما صرفا ناشی از تفکراتِ فلسفی و ذهنی وی نبود. ارسطو مشاهداتی هم در این مورد داشت ، مثلا در جنین مرغ مشاهده کرده بود که قلب اولین عضوی‌ست که بوجود می‌آید و وجودش از بدو تشکیلِ بدن اساسی و اجباری‌ست.

همچنین چون او اغلب اوقات خود را به تفکر می‌گذراند زیاد پیش می‌آمد که از پیدا کردن جوابِ سوالی هیجان زده شود.

همان‌طور که می‌دانید هیجان‌زدگی توام با ضربان تندتر قلب است.این مشاهدات باعث شد ارسطو این‌طور فکر‌ کند که قلب مرکزِ بدن و جایگاه تفکر و استدلال است.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 219 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی