به دلیل نبود امنیت برای تردد راحت زنان مصری در خیابانهای این کشور، اقدامی تازه صورت گرفت.

اتوبوس هایی در مصر که هیچ مردی اجازه استفاده از آن را ندارد! + تصاویر در ایرناک اتوبوس هایی در مصر که هیچ مردی اجازه استفاده از آن را ندارد! + تصاویر در ایرناک اخیرا آمار بالایی از حمله اشرار و به‌ویژه رانندگان غیرقابل اعتماد به زنان مصری، ثبت شده است؛ معضل بزرگی که باعث شد مسئولین به فکر چاره باشند.

به دنبال این حوادث یک شرکت حمل و نقل در قاهره برای زنان این کشور که خطرات امنیتی بسیاری آنها را تهدید می کند، رانندگان زن در اختیار گذاشته تا از این پس از آزار و اذیت های احتمالی در رفت و آمد بانوان جلوگیری کند.

در این طرح اتوبوس هایی برای زنان تعبیه شده است که علاوه بر زن بودن راننده، تمام مسافران آن نیز مونث هستند و هیچ مردی حق استفاده از آنها را ندارد.

نایب رئیس این شرکت در مصاحبه با یک خبرگزاری در این باره بیان کرد:مشکلات و حوادث عدیده ای که تا پیش از این برای زنان مصر توسط مردان مزاحم پیش می آمد ما را بر این داشت تا برای این معضل بزرگ اجتماعی چاره ای بیندیشیم، امید است که پس از این دیگر شاهد آزار و اذیت این شهروندان توسط اوباش و اراذل نباشیم.

این مسئول همچنین به رقابت زنان برای استخدام به عنوان راننده در این شرکت اشاره کرد که متاسفانه تنها چند نفر از آنها موفق به قبولی در آزمون های ما شده اند و تعداد بسیاری از آنها هنوز مهارت و صلاحیتهای لازم را برای مشغول به کار شدن در این زمینه را ندارند.

او در ادامه صحبتهایش گفت: به منظور تشویق زنان درباره استفاده از امکانات حمل و نقل این شرکت، تعرفه های ثابت و متناسبی نیز در نظر گرفته ایم.

 

چاره ای که به دنبال آزار و اذیت زنان مصری توسط مردان شرور اندیشیده شد+تصاویر

چاره ای که به دنبال آزار و اذیت زنان مصری توسط مردان شرور اندیشیده شد+تصاویر

چاره ای که به دنبال آزار و اذیت زنان مصری توسط مردان شرور اندیشیده شد+تصاویر

yjc

بازدید : 218 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی