یک خانم پروانه ای که بالش شکسته بود را جراحی کرد.  

خانمی به نام رومی مک کلوسکی به علت اقدام تحسین برانگیزی که انجام داد مشهور شد. او یک نوع خاص از پروانه ها به نام مونارک را که یکی از شناخته‌شده‌ترین حشرات در ایالات متحده است دید که بال سمت چپ اش به شدت آسیب دیده به همین دلیل خانه خود را به یک اتاق عمل تبدیل کرد تا بال پروانه را ترمیم کند.جراحی جالب بالهای پروانه! + تصاویر در ایرناک جراحی جالب بالهای پروانه! + تصاویر در ایرناک

علت دیگری که موجب شد مک کلوسکی این اقدام را انجام دهد این بود که 20 سال پیش مادرش به وی گفته بود : "دخترم هرگاه به یک پروانه نگاه کردی بدان که من در آنجا حضور دارم و درکنارت هستم و بسیار دوستت دارم".

کلوسکی یک طراح حرفه ای لباس است و تبحر خاصی در ساختن دستبند دارد. او از ابزاری همچون: قیچی و سواپ پنبه، خلال دندان و پودر تالک کمک گرفت . همچنین توسط یک حوله و یک گیره فلزی پروانه را ثابت نگه داشت. سپس بال یک پروانه مرده را با بال این پروانه آسیب دیده پیوند زد.

برخلاف تلاش بسیار این خانم جهت تطابق بال مصنوعی پروانه با بقیه قسمت بال طبیعی خط های سیاه دو قسمت کاملا با هم منطبق نشدند اما ترمیم بال شکسته این پروانه آنقدر موفقیت آمیز بود که ظرف 8 روز توانست پرواز کند.

جالب است بدانید که بال های پروانه هم مانند موهای انسان عصب حسی ندارد.

در ادامه ما را همراهی کنید تا چگونگی عمل جراحی را ببینید.

 

پروانه ای که زیر تیغ جراحی رفت!

پروانه ای که زیر تیغ جراحی رفت!

پروانه ای که زیر تیغ جراحی رفت!

پروانه ای که زیر تیغ جراحی رفت!

پروانه ای که زیر تیغ جراحی رفت!

پروانه ای که زیر تیغ جراحی رفت!

بازدید : 4,212 بار
جراحی جالب بالهای پروانه! + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی