قصد داریم شما را با روستایی آشنا کنیم که دارای یک جاذبه گردشگری عجیب بوده، پدیده ای که شما را حیرت زده خواهد کرد.

روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک در رومانیا روستایی به نام کاستیتی وجود دارد، پدیده ای عجیب را در دل خود جا داده، پدیده ای که این روزها تبدیل به یک جاذبه گردشگری جذاب و سوژه ای جالب برای عکسبرداری یا حتی تهیه گزارش در خبرگزاری ها شده است.

روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک در قسمتی از این روستا، تعدادی سنگ سحر آمیز با ظاهری مرموز و با عنوان تراوانا وجود دارد که دارای یک ویژگی خاص هستند، این سنگ ها که تاریخچه پیدایششان به حدود 6 میلیون سال گذشته باز می گردد، قابلیت رشد کردن دارند.

روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک طبق تحقیقات محققان سنگ های روستای کاستیتی در رومانیا، اندازه سنگ ها از آغاز پیدایش تاکنون بسیار تفاوت کرده و همین ویژگی آنها را به سنگ های زنده تبدیل کرده است.

روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک البته رشد آنها هر هزار سال 4 الی 5 سانتی متر بوده، هر چند که این مقدار رشد و زمان مورد نیاز برای روند قد کشیدن سنگ ها خیلی چشمگیر نیست اما به هر حال از آنجایی که رشد کردن فقط مختص موجودات زنده است، پس رشد سنگ ها می تواند بسیار عجیب و خبرساز باشد.

روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک چگونگی رشد سنگ ها به این صورت بوده که محتویات سازنده آنها هنگام بارش بارانهایی از جنس کربنات کلسیم، دچار تغییر و تحولات شیمیایی و در نهایت فرایند رشد می شود.

روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک نکته جالب دیگری که در این سنگ های اسرار آمیز نهفته ، حرکت پنهانی و تدریجی آنها به میزان 5/2 میلی متر بوده که دانشمندان علت این امر را رشد از یک سو و گرایش سنگ به همان طرف را اعلام کرده اند.

قد کشیدن و حرکت سنگ های زنده در روستایی اسرار آمیز+تصاویر

قد کشیدن و حرکت سنگ های زنده در روستایی اسرار آمیز+تصاویر

قد کشیدن و حرکت سنگ های زنده در روستایی اسرار آمیز+تصاویر

قد کشیدن و حرکت سنگ های زنده در روستایی اسرار آمیز+تصاویر

قد کشیدن و حرکت سنگ های زنده در روستایی اسرار آمیز+تصاویر


روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک روستایی که سنگ های آن رشد می کند! + تصاویر-ایرناک yjc

(0 رای)
بازدید : 172 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی