روش جالب پرداخت هزینه های مدرسه برای کودکان خود با ضایعات پلاستیکی یعنی در واقع هیچ پولی برای تحصیل فرزندانشان پرداخت نکنند و با تحویل ضایعات پلاستیکی جمع آوری شده تحصیل فرزندانشان را بیمه کنند.

تامین شهریه و هزینه های مدرسه با ضایعات پلاستیکی!

وجود بیش از اندازه و نگران کننده ی بطری های پلاستیکی در سرتاسر جهان سالهاست که تبدیل به دغدغه ی فعالان محیط زیست و کارنشاسان شده است و تا حدودی هرکدام از ما از خطرات و عوارض وجود این مواد پلاستیکی که سالیان درازی برای تجزیه شدن زمان نیاز دارند اطلاع داریم ؛ اینها را گفتیم تا ماجرای دانش آموزانی که تصاویرشان را در این بخش از سرگرمی ایرناک مشاهده می کنید را بدانید.تامین هزینه های مدرسه با ضایعات پلاستیکی! + عکس در ایرناک تامین هزینه های مدرسه با ضایعات پلاستیکی! + عکس در ایرناک

صف تحویل ضایعات در مدرسه

مطمئنا دیدن گروهی از دانش اموزان که هر روز هنگام رفتن به مدرسه کیسه ای پر از بطری های پلاستیکی در دست دارند سوال برانگیز است که چرا این دانش آموزان با پلاستیکی پر از زباله های پلاستیکی به مدرسه می روند. واقعیت مربوط به مشکل منطقه ای در هند است ، منطقه ای که با مشکل 26.000 تن ضایعات پلاستیکی را هر روز تجربه می کند .

گرفتن ضایعات به جای شهریه

با این حال، سه سال پیش، زمانی که " پارتیه سرما و مازین مختار" به منطقه وارد و دانشکده بنیاد اکشار را تاسیس کردند با ایده نوآورانه ای آغاز به کار کردند ، با ایده ی درخواست از پدر و مادر برای پرداخت هزینه های مدرسه برای کودکان خود با ضایعات پلاستیکی یعنی در واقع هیچ پولی برای تحصیل فرزندانشان پرداخت نکنند و با تحویل ضایعات پلاستیکی جمع آوری شده تحصیل فرزندانشان را بیمه کنند.

استفاده از ضایعات در مدرسه

اگر چه این بنیاد یک موسسه خیریه است که توسط کمک های مالی حمایت می شود مسئول این موسسه می گوید که تحویل ضایعات پلاستیکی به جای هزینه ها احساس مالکیت جامعه را تشویق می کنند.

مدرسه اکنون دارای بیش از 100 دانش آموز است که همگی با جمع آوری و تحویل ضایعات پلاستیکی در آن مشغول تحصیل هستند نه تنها کمک به بهبود محیط زیست محلی است، بلکه زندگی خانواده های محلی را با برطرف کردن مشکل مالی مربوط به تحصیل کودکان آغاز کرده است به این ترتیب، خانواده ها می توانند فرزندان خود را در مدرسه به مدت طولانی نگه دارند چرا که پیش از این به دلیل ناتوانی در تامین هزینه های مدرسه خیلی زود تحصیل فرزندانشان متوقف می شد و آنها به جای مدرسه برای کار به کارگاه و کارخانه ها می رفتند ؛ حالا نه تنها دانش آموزان یاد می گیرند که پول را مدیریت کنند، بلکه درس های عملی در مزایای مالی تحصیل را نیز دریافت می کنند.

بازدید : 417 بار
تامین هزینه های مدرسه با ضایعات پلاستیکی! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,580