یک دریاچه پنهان و بسیار زیبا در وسط صحراهای کشور چین وجود دارد که شباهت فراوانی به هلال ماه دارد.

برکه ای پنهان وسط بیابان

یکی از نقاط دیدنی و معروف چین دریاچه ای است پنهان در وسط صحرایی که از دور دست ها هیچ کس تصورش را هم نمیکند چنین صحنه ی زیبایی را ببیند اما با نزدیک شدن به وسط صحرا برکه ای شبیه هلال ماه نمایان می شود که تصاویرش را در این بخش از دیدنی های جهان در ایرناک خواهید دید. دریاچه هلالی " یوئیاگوآن " Yueyaquan در واحه، 6 کیلومتری جنوب شهر در گانسو چین است. نام آن در دودمان چینگ نامیده شده است.برکه ای فوق العاده دیدنی وسط بیابان! + تصاویر در ایرناک برکه ای فوق العاده دیدنی وسط بیابان! + تصاویر در ایرناک

دریاچه ای که شباهت فراوانی به هلال ماه دارد

دریاچه ای در چین که شبیه به هلال است

با توجه به اندازه گیری های انجام شده در سال 1960، عمق متوسط دریاچه 4 تا 5 متر بود و در 40 سال بعد عمق دریاچه به طور پیوسته کاهش یافت.

این دریاچه شبیه هلال ماه است

دریاچه ای پنهان در چین با شباهت فراوان به هلال ماه

در اوایل دهه 1990، مساحت آن به هکتار (5،500 متر مربع) با عمق متوسط 0.9 متر (حداکثر 1.3 متر)کاهش یافته بود. در سال 2006، دولت محلی با کمک دولت مرکزی شروع به پر کردن دریاچه و احیای عمق آن کرد؛ از آن زمان به بعد عمق و اندازه آن سال به سال رشد کرده است. این دریاچه و صحراهای اطراف با گردشگران و سوارکارانی که با شتر و موتور 4 چرخ هایشان به اینجا می آیند بسیار محبوب شدند.

بازدید : 1,440 بار
برکه ای فوق العاده دیدنی وسط بیابان! + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی