وقوع زلزله های متعدد در ایسلند یکی از بزرگترین آتشفشان های این کشور را آماده فوران کرده است.

بزرگترین آتشفشان آماده فوران ایسلند

تصاویر هوایی دیدنی که به تازگی از بزرگترین آتشفشان ایسلند تهیه شده است این کوه  را آماده فوران نشان می دهد. برخی کارشناسان هشدار داده اند فوران این آتشفشان می تواند موجب اختلال در سفرهای اروپائیان  شود.بزرگترین آتشفشان آماده فوران ایسلند + فیلم در ایرناک بزرگترین آتشفشان آماده فوران ایسلند + فیلم در ایرناک

کوه آتشفشانی 6590 فوتی (2008 متری)  بارداربونگا که در یخچال طبیعی واتناجوکول واقع شده است، طی روزهای اخیر شاهد چندین زلزله 3.2 تا 4.7 ریشتری بوده است. وقوع  زلزله های متعدد این آتفشان را آماده فوران کرده است.

 بنا به گفته کارشناسی با نام  "پال انینارسون" ، زلزله های چند روز اخیر فعالیت این آتشفشان را بیشتر کرده است و طی روزهای آینده باید منتظر فوران آن باشیم.

گفتنی است؛ از میان 130 آتشفشان ایسلند، آتشفشان بارداربونگا یکی از فعال ترین آنها بشمار می رود. این آتشفشان آخرین بار در سال 2014 فعال شد که به عنوان قوی ترین فوران آتشفشانی ظرف بیش از 240 سال گذشته  اروپا بشمار می رفت.

بازدید : 4,487 بار
بزرگترین آتشفشان آماده فوران ایسلند + فیلم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...