ویدئویی که به تازگی منتشر شده است حمله مرگبار یک مار پیتون غول پیکر را به یک صاریغ در جنگل های استرالیا نشان می دهد.

کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که در آن گونه های مختلفی از مارهای سمی و غیر سمی زندگی می کنند. ویدئویی که به تازگی در این کشور تهیه و منتشر شده است لحظه بلعیده شدن یک صاریغ توسط یک مار پیتون 3 متری را در یکی از جنگل های این کشور  به تصویر می کشد.حمله مرگبار مار پیتون به یک صاریغ + فیلم در ایرناک حمله مرگبار مار پیتون به یک صاریغ + فیلم در ایرناک

در این ویدئو در حالی که این مار از یک درخت آویزان شده است تلاش می کند تا این صاریغ را ببلعد. این اتفاق در مقابل چشمان وحشت زده چند گردشگر رخ داد. 

گفتنی است؛ این ویدئو از زمان انتشار بیش از 22000 بازدیدکننده داشته است.

 

صاریغ چیست؟

صاریغ یا ساریگ به گروهی از کیسه‌داران گفته می‌شود که انواع مختلف آنها جثه‌هایی به اندازه موش تا گربه دارند و در قاره آمریکا، به ویژه جنگل‌های آمریکای جنوبی یافت می‌شوند. صاریغ‌های ماده در زیر شکم کیسه‌ای دارند که بچه‌های خود را در آن نگه می‌دارند. بچه‌های صاریغ هنگام خطر روی پشت مادر سوار می‌شوند و دم خود را به دم او می‌پیچانند. این جانوران از انواع متنوعی از غذاها تغذیه می‌کنند. از جمله مانند لاشخورها در میان آشغال‌ها غذا پیدا می‌کنند. این انعطاف‌پذیری در رژیم غذایی و محیط زیست صاریغ را قادر می‌سازد که به‌سرعت جمعیتش را افزایش دهد.

صاریغ‌های نیمکره غربی از راسته دوزهدانی‌سانان (نام علمی: Didelphimorphia) و تیرهٔ دوزهدانیان (Didelphidae) هستند. نام علمی این راسته به دلیل داشتن دو زهدان در دستگاه تناسلی ماده‌های این جانوران گذاشته شده است.

درازای صاریغ بین هفده تا صد و چهار سانتیمتر و بلندی آن بین نه تا پنجاه و چهار سانتیمتر است.

بازدید : 3,442 بار
حمله مرگبار مار پیتون به یک صاریغ + فیلم
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی