این بار عکس روز نشنال جئوگرافیک به تصویری خیـره کننـده از جنگل های الیمستان آمل اختصاص یافت.

در زیر می توانید تصویری دیدنی از جنگل های الیمستان آمل را که در اینستاگرام سوژه "نشنال جيوگرافيك تراول" شد مشاهده کنید.عکس روز نشنال جئوگرافیک از جنگل های الیمستان آمل در ایرناک عکس روز نشنال جئوگرافیک از جنگل های الیمستان آمل در ایرناک

 پایگاه نشنال جئوگرافی یکی از مشهورترین وب سایت های منتشرکننده عکس و فیلم در حوزه طبیعت، حیات وحش و محیط زیست به شمار می رود که هر روز تصویری را به عنوان عکس روز در فضای مجازی به اشتراک می گذارد. این بار عکس روز نشنال جئوگرافیک به تصویری خیـره کننـده از جنگل های الیمستان آمل اختصاص یافت.

گفتنی است؛ الیمستان، روستایی توریستی از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل که در کیلومتر ۲۰ جاده هراز از آمل واقع شده است. این جنگل محل رویش گیاه "الیما" است که در اردیبهشت ماه رشد می‌کند. می گویند نام جنگل الیمستان نیز برگرفته از آن می باشد. در صفحه اینستاگرام نشنال جئوگرافیک تراول نوشته شده است: "عکس توسط بابک تفرشی. اینجا کوهستان آلپ سوییس نیست خاورمیانه است! من چند سال پیش تصویری از این کلبه و کوه های البرز را در صبح تابستان در ایران عکاسی کردم.

رطوبت از دریای خزر در نزدیکی این کوه های عظیم مسدود شده و موجب شده رشته کوه های عظیم و یک گروه بزرگ از پوشش گیاهی متراکم به نام جنگل های هیرکانی خزر تشکیل شود.جنگل‌های هیرکانی یک زیست‌منطقه در زیست‌بوم جنگل‌های مختلطِ پهن‌برگِ حاشیهٔ جنوبی دریای خزر به مساحت ۵۵٬۰۰۰ کیلومتر مربع است که در حاشیهٔ جنوبی و جنوب غربی دریای خزر و در دو کشورِ ایران و جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.

ببرهای خزر یا ببر مازندران که از این جنگل می گذشتند اکنون منقرض شده اند. دیگر پستانداران بزرگ اینجا لئوپارد قفقاز، سیاهگوش، خرس قهوه ای، گراز وحشی، گرگ، شغال طلایی، گربه جنگل و گرگ هستند." در ادامه با ما همراه باشید تا تصویری زیبا از این جنگل را که سوژه حساب مجله "نشنال جيوگرافيك تراول" در اینستاگرام با نزديك به ٢٠ ميليون فالوئر شد را مشاهده نمایید.

عکس روز نشنال جئوگرافیک از جنگل های الیمستان آمل در ایرناک

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازدید : 9,866 بار
عکس روز نشنال جئوگرافیک از جنگل های الیمستان آمل
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی