لاپاز پایتخت بولیوی واقع در آمریکای جنوبی به دلیل موقعیت کوهستانی‌اش، مرتفع‌ترین پایتخت جهان لقب گرفته است.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک بولیوی یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که به هیچ طریقی به دریا راه نداشته و همسایه کشورهایی چون آرژانتين، شيلى، برزيل، پاراگوئه و پرو است. جمعیت این کشور به حدود 9.6 میلیون نفر می‌رسد که تقریبا 95% آنها مسیحی هستند.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک لاپاز (به اسپانیایی: La Paz) پایتخت دولتی بولیوی و نیز مرکز اداری بولیوی است.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک طبق سرشماری سال ۲۰۰۱، شهر لاپاز ۱ میلیون نفر جمعیت داشته‌است.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک پایتخت  بولیوی لاپاز نام دارد که شهری کوهستانی با ارتفاع زیاد است و به همین دلیل لقب مرتفع‌ترین پایتخت جهان را گرفته است. نمای آن از بالا بسیار زیبا و جذاب است و هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. با وجود اینکه خیابان‌های این شهر وسعت کمی داشته و تردد در آنها به سختی صورت می‌گیرد اما رانندگان آن به طرز شگفت‌آوری صبور هستند و عجله‌ای برای انجام کارهایشان ندارند. گفته می‌شود در این شهر موتور سیکلت وجود ندارد که این موضوع قطعا بحث امنیت را در آن تا درصد بالایی افزایش می‌دهد. 

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک  

تاریخچه لاپاز

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک این شهر در سال ۱۵۴۸ به وسیله آلونسو دو مندوزا در محل اسکان بومیان آمریکایی به نام چوکوئیاگو بنا نهاده شد که نام کامل آن اساساً «Nuestra Senora de La Paz » (یعنی « بانوی آرام ما) می‌باشد.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک این نام یادآور حفظ آرامش در پی قیام گنزالو پیزارو و فاتحان دو شورش علیه بلاسکو نیونیز ولا، اولین نایب السلطنه پرو بوده‌است.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک در سال ۱۸۲۵، پس از پیروزی قاطع جمهوریخواهان آیاکوچو بر ارتش اسپانیا در راستای جنگهای استقلال در آمریکای جنوبی، نام کامل این شهر به » La Paz de Ayacucho« (یعنی » آرامش آیاکوچو" ) تغییر داده شده‌است.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک در سال ۱۸۹۸، لاپاز به جایگاه « غیر رسمی» حکومت ملی تبدیل شد، در حالی که شهر سوکره تنها به عنوان پایتخت اسمی باقی ماند. این تغییر موجب جابجایی اقتصادی بولیوی از استخراج معدن در پوتوسیه به بهره برداری از(معادن) قلع در نزدیک ناحیه اورورو شده، و در نتیجه قدرت اقتصادی و سیاسی در میان بسیاری از ثروتمندان کشورتوزیع گردید.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک  

جغرافیا

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک لاپاز در داخل دره عمیق رود چوکویاپو در زیر یک جلگه مرتفع به ارتفاع ۳۶۰۰ متر (۱۱،۸۱۱ فوت) واقع شده‌است

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک زبان مردم لاپاز به دلیل آنکه قبلا از مستعمرات اسپانیا بوده، اسپانیولی است. هرساله افراد زیادی برای بازدید از مرتفع‌ترین پایتخت جهان به بولیوی سفر می‌کنند. اما مساله‌ای که بیشتر توریست‌ها با آن دست به گریبانند، اکسیژن کم و فشار هوای بالای این شهر است. این امر سبب کاهش تعداد گلبول‌های قرمز خون و به تبع آن مشکلات تنفسی و قلبی را می‌شود، و برای آن دسته از افرادی که به شرایط زندگی در نواحی پست عادت دارند، این مشکل تشدید می‌شود. 

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک از دیگر ویژگیهای بارز لاپاز، دستفروشان این شهر است. تعداد افراد دستفروش در پایتخت بولیوی تا اندازه‌ای است که علاوه بر اینکه چهره این شهر را پر ازدحام و شلوغ جلوه می‎‌دهد، در برخی موارد راه را به روی خودروها می‌بندد.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک اما به طور کلی لاپاز به عنوان یکی از پرجاذبه‌ترین شهرها محسوب می‌شود. یکی دیگر از جاذبه‌های آن وجود دو کلیسای قدیمی فرانسیسکو که در میدان فرانسیسکو واقع شده و درست در یک کیلومتری آن کلیسای دیگری به نام موریلو است که در نزدیکی میدان استقلال و کنار کاخ ریاست جمهوری آناحداث شده است. این دو کلیسای قدیمی تاکنون شمار بالایی از توریست‌ها را به خود جذب کرده‌اند. 

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک در ادامه ویدئویی از این شهر زیبا به عنوان بلندترین پایتخت جهان ارائه شده است.

مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک


مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک مرتفع‌ترین و یکی از دیدنی ترین پایتخت‌های جهان + فیلم-ایرناک yjc

(0 رای)
بازدید : 86 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی