برخلاف عرف رایج در جهان که مساجد را با رنگ آبی می‌شناسند، در فیلیپین مسجدی با رنگ صورتی بنا شده است که از جاذبه‌های توریستی این کشور محسوب می‌شود.

 مسجدی صورتی رنگ در فیلیپین

مسجد مکانی روحانی برای عبادت و محل تجمع مسلمانان است. این بنا از بدو پیدایش اسلام همواره جایگاه ویژه‌ای در معماری داشته است. مکانی که افراد را دعوت به خلوتی عارفانه با معبود و خالق خود می‌کند.مسجدی متفاوت در فیلیپین + تصاویر در ایرناک مسجدی متفاوت در فیلیپین + تصاویر در ایرناک

به دلیل حس آرامشی که رنگ آبی فیروزه‌ای القا می‌کند، در غالب معماری‌های مساجد از این رنگ استفاده شده است که همین امر سبب شده تا افراد تصور دیگری جز این از مسجد نداشته باشند.

با این مقدمه قصد داریم نمونه متفاوتی از مسجدی در فیلیپین را معرفی کنیم که بر خلاف عرف و تصور عام، به جای رنگ آبی از صورتی استفاده شده است.

یعنی تمام بخش‌های درونی و ظاهری آن صورتی رنگ است که نمایی زیبا به آن بخشیده و آن را تبدیل به جاذبه‌ای توریستی کرده است. این مسجد «ماگیندانائو» نام دارد و به دست کارگران مسیحی به منظور نشان دادن وحدت میان مذاهب ساخته شده است. در فرهنگ فیلیپین رنگ صورتی نماد صلح و آرامش است.

در ادامه تصاویری از این مسجد ارائه شده است.

داستان مسجد صورتی چیست؟

داستان مسجد صورتی چیست؟

داستان مسجد صورتی چیست؟

داستان مسجد صورتی چیست؟


yjc

بازدید : 2,298 بار
مسجدی متفاوت در فیلیپین + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی