روستایی به نام تائوجیا واقع در چین، این روزها با عنوان روشن ترین جاده جهان شناخته می شود و علت آن هم این است که در طی 3 کیلومتر از 1000 چراغ خیابانی در هر دو طرف مسیر قرار داده اند.

خیابانی با کمترین عرض در چین!

کشورهای مختلف در میان مردم دنیا با طراحی ها و سازه هایی که دارند بیشتر شناخته شده اند و بدین وسیله از یک دیگر متمایز می شوند. این در حالی می باشد که اکثر سازه های امروزی که ممکن است از نقاط گردشگری و محبوب باشد، جلوه مدرنی دارند و از این رو شناخته شده اند و در اقصی نقاط جهان می توان چنین چیزی را دید.خیابانی با کمترین عرض در چین! + عکس در ایرناک خیابانی با کمترین عرض در چین! + عکس در ایرناک

اما سازه هایی که در چند دهه گذشته ساخته شده اند هم اکنون نیز آسیب ندیده اند، یکی از نقاط گردشگر محسوب می شوند و می توانند منجر به اشتغال زایی در آن منطقه یا آن کشور گردند. با این حال اکثر مناطق نیز سعی می کنند تا با ایجاد زمینه ای زیبا و غیر تکراری بتوانند در این زمینه نقش ایفا نمایند و تبدیل به یکی از نقاط گردشگری شوند.

برای مثال اخیرا تصاویری جالب و دیدنی از یک روستا در چین به نام روستای تائوجیا در صفحات مجازی منتشر شد که کمی شوکه کننده بود و به همین دلیل یکی از تصاویر پربازدید اخیر گشت. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک خواهیم گفت.

خیابانی با کمترین عرض در چین! + عکس در ایرناک

روستایی به نام تائوجیا واقع در چین، این روزها با عنوان روشن ترین جاده جهان شناخته می شود و علت آن هم این است که در طی 3 کیلومتر از 1000 چراغ خیابانی در هر دو طرف مسیر قرار داده اند که این چراغ ها با فاصله 30 الی 50 متری از یکدیگر قرار گرفته اند که از این مسیر حرکت اتومبیل ها کمی سخت است چرا که جاده از عرض کمی برخوردار است.

خیابانی با کمترین عرض در چین! + عکس در ایرناک

با این حال این چراغ های خیابانی تبدیل به یک نقطه گردشگری در این روستا شده اند و روزانه رانندگان زیادی برای آنکه از این مسیر عبور کنند، ساعات طولانی را انتظار می کشند و طبق تحقیقات انجام شده حدودا برای این مسیر چیزی نزدیک به یک میلیون دلار هزینه شده است چرا که هزینه خرید هر یک از این چراغ های خیابانی حدودا نزدیک به 1000 دلار می باشد و گفته می شود که بیش از نیمی از این چراغ ها روشن نمی شوند.

بازدید : 494 بار
خیابانی با کمترین عرض در چین! + عکس
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...