شرکت کنندگان در آیین پهلوانی باید به جامعه فعلی خود وابسته و علاقه مند باشند تا بتوانند به کسانی که احتیاج به کمک دارند، خدمت کنند. در طول آموزش ها، امور اخلاقی و ارزش های جوانمردی را زیر نظر پیشکسوت فرا می گیرند.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک پهلوانی یک هنر چند بعدی و اصیل ایرانی است که عناصر اسلامی، فلسفه عرفانی و باورهای ایران باستان را با هم ترکیب کرده است. در طول تاریخ، ایرانیان برای پرورش تن و هم‏ چنین ترویج خلق و خوی پهلوانی اهمیت ویژه ‏ای قائل بودند.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک در جامعه ‏ی سنتی ایران زورخانه جایگاهی مقدس برای پروردن تن و اندام و نیرومند کردن اندیشه و اخلاق بود. فضای درون زورخانه با هوای عطرآگین و نیروبخش خصائل پهلوانی و سلحشوری و رفتار و اخلاق جوان مردی و ایثارگری آکنده بود.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک هنر پهلوانی یک آیین مذهبی است که از حرکات سبک در آن استفاده می شود و معمولا به طور متوسط توسط 10 تا 20 نفر اجرا می گردد. هرکدام از وسایلی که در این ورزش آیینی استفاده می گردد نمایانگر یکی از سلاح های باستانی است.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک این آیین در زورخانه که مکان گنبدی شکل مقدس با یک گود هشت ضلعی و مکان مخصوص بینندگان است، اجرا می گردد.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک «مرشد» کسی است که آیین پهلوانی را راهبری می کند و شعرهای رزمی و عرفانی را به وسیله ی ضرب اجرا می نماید. اشعاری که مرشد اجرا می کند نکات اخلاقی و اجتماعی می باشد که در ادبیات زورخانه ای وجود دارد.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک شرکت کنندگان در آیین پهلوانی باید به جامعه فعلی خود وابسته و علاقه مند باشند تا بتوانند به کسانی که احتیاج به کمک دارند، خدمت کنند. در طول آموزش ها، امور اخلاقی و ارزش های جوانمردی را زیر نظر پیشکسوت فرا می گیرند.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک کسانی که مهارت و هنر پهلوانی را آموزش می دهند پله های اخلاقی و اصول مذهبی را طی کرده به جایگاه والایی از روحانیت و اعتبار می رسند.

آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک آیین ورزش های پهلوانی و زورخانه ای-ایرناک در حال حاضر 500 زورخانه در سراسر ایران که هرکدام دارای تعداد زیادی پیشکسوت و شرکت کننده می باشند، وجود دارد.

منبع:جستجوگر ایرناک

(0 رای)
بازدید : 134 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی