یک گروه موسیقی آمریکایی برای اولین بار در عربستان کنسرت برگزار کرد. این برای اولین بار بود که زنان و مردان عربستانی برای اولین بار در یک کنسرت شرکت می‌کردند.

کنسرت مختلط آن هم در عربستان!

یک گروه موسیقی آمریکایی برای اولین بار به اجرای کنسرت در عربستان پرداخت. زنان و مردان عربستانی که تا کنون چنین محافلی را در کشورشان شاهد نبوده‌اند، پس از سالها به طور مختلط در یک کنسرت آن هم از نوع آمریکایی شرکت کردند. این اتفاق که در سرزمین سعودی نوعی تابوشکنی محسوب می‌شود بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است.کنسرت مختلط آن هم در عربستان! + فیلم در ایرناک کنسرت مختلط آن هم در عربستان! + فیلم در ایرناک

 به نظر می‌رسد اثرات پررنگ‌تر شدن روابط حکومت پادشاهی عربستان با آمریکایی‌ها کم‌کم خودنمایی می‌کند. زنان سعودی، که پیش از این حتی اجازه حضور در فروشگاه های موسیقی را هم نداشتند به یکباره در کنار مردان در یک کنسرت حاضر شدند. ممنوعیت حضور زنان در فروشگاه‌های موسیقی از سال 2014 شکل جدی تری پیدا کرد. جالب‌تر اینکه حتی کنسرت برای مردان نیز چیزی نزدیک به 3 دهه در عربستان برگزار نشده بود و چندی پیش پس از 30 سال آنها حضور در کنسرتی با اجرای محمدعبدو و راشد الماجد را تجربه کردند.

بازدید : 5,235 بار
کنسرت مختلط آن هم در عربستان! + فیلم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...