شعرخوانی رهبر انقلاب از پروین اعتصامی را می‌بینید که در زمان بستری بودن در بیمارستان در جمع عده ای از هنرمندان خواندند.

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در ۲۵ اسفندسال ۱۲۸۵ درشهر  تبریز متولد شد که از از او به عنوان مشهور ترین شاعره زن ایرانی یاد شده است.

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک تنها اثر چاپ و منتشر شده از پروین، دیوان اشعار اوست؛ که دارای ۶۰۶ شعر شامل؛ اشعاری در قالب‌های مثنوی، قطعه و قصیده می‌شود.پروین بیشتر به دلیل به کار بردن سبک شعری مناظره در شعرهایش، معروف است.

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک این شاعره نامی کشور در ۱۵ فروردین سال۱۳۲۰  ودر سن سی پنج سالگی در تهران بر اثر بیماری حصبه درگذشت و در حرم فاطمه معصومه، در آرامگاه خانوادگی‌اش، به خاک سپرده شد. 

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک امروز 15 فرودین مصادف با سالروز در گذشت این شاعره بزرگ کشورمان بود. به همین مناسبت  فیلمی که  از شعرخوانی رهبر انقلاب با شعری از پروین اعتصامی و توسط پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی) منتشر شده بود ، مجدد در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد.

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک  گفتنی است؛ زمانی که رهبر معظم انقلاب در بیمارستان بستری بودند و عده ای از هنرمندان و اهالی فرهنگ به عیادت ایشان رفته بودند، ایشان شعری از پروین اعتصامی خواندند و نکاتی را درباره‌ی این شاعر بیان کردند.

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک رهبر معظم انقلاب فرمودند: پروین اعتصامی از شاعرانی است که سعی می شد چهره اش پنهان بماند.
متن شعری که رهبر در آن زمان خواندند به شرح زیر است:

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک «هر بلائی کز تو آید نعمتی است
هر که را رنجی دهی آن راحتی است
زان به تاریکی گذاری بنده را
تا ببیند آن رخ تابنده را
تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند
تا که با مهر تو پیوندم زنند...»

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک در ادامه شعر خوانی رهبر را مشاهده می کنید.

شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک شعری از پروین اعتصامی از زبان رهبر انقلاب + فیلم-ایرناک

(0 رای)
بازدید : 68 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی