در ادامه با بیوگرافی آزیتا لاچینی ستاره قدیمی و دوبلور توانمند سینمای ایران به همراه عکسهای خانوادگی و عکسهای جوانی آزیتا لاچینی و عکسهای قدیمی ازیتا لاچینی با شما در ایرناک خواهیم بود.

 زندگینامه آزیتا لاچینی
 • نام اصلی : آزیتا لاچینی (Azita Lachini)
 • زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
 • متولد : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۱۶ تهران، ایران
 • نام دیگر : آرزو لاچینی
 • پیشه : هنرپیشه، گوینده
 • سال‌های فعالیت : ۱۳۳۷ تاکنون
 • همسر : فیروز بهجت‌محمدی

آزیتا لاچینی (زاده ۱۵ اردیبهشت ۱۳۱۶ در تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. فیروز بهجت‌محمدی همسر وی بود.بیوگرافی آزیتا لاچینی | عکسها و فیلمهای آزیتا لاچینی در ایرناک بیوگرافی آزیتا لاچینی | عکسها و فیلمهای آزیتا لاچینی در ایرناک

آزیتا لاچینی در سال ۱۳۱۶ در تهران به‌دنیا آمد. وی در سال ۱۳۳۷ کار گویندگی و اجرای نمایشنامه‌های رادیویی را آغاز کرد. در سال ۱۳۴۰ اولین کار خود در تئاتر را تجربه کرد و در سال ۱۳۴۱ در فیلم مسافری از بهشت به کارگردانی نصرت‌الله وحدت به عنوان بازیگر سینما ایفای نقش پرداخت.

وی هنگامیکه ۱۱ ساله بود اولین ازدواج خود را انجام داد ولی همسر وی پس از مدتی درگذشت. حاصل این ازدواج یک دختر و یک پسر بود که پسرش در دو سالگی فوت می‌کند. وی سپس در سال ۱۳۳۴ مجدداً ازدواج می‌کند که از این ازدواج ۵ فرزند حاصل می‌شود. پس از درگذشت همسر دوم وی با فیروز بهجت‌محمدی ازدواج می‌کند.


مصاحبه با آزیتا لاچینی

خاطره بازی را دوست دارم

«از اینکه زنگ در خانه ام را یک خبرنگار زد تعجب کردم، این روزها دیگر کسی سراغی از من نمی گیرد. حال و روز خوبی ندارم. نه می توانم بنشینم نه راه بروم اما خاطره هایم را دوست دارم. حافظه ام در زنده نگه داشتن خاطرات خوب است. حالا که قرار شده درباره امروز و دیروزم حرف بزنیم بهتر است داستان زندگی ام را از 11 سالگی آغاز کنم؛ آخر این سنی بود که در آن ازدواج کردم.

64 سال پیش

11 ساله بودم که ازدواج کردم، 64 سال پیش. خیلی زود هم بچه دار شدم یعنی 13 ساله بودم که فرزند اولم متولد شد. فکر می کنم سال 1320 بود. دخترم هم در 14 سالگی ازدواج کرد. چهار نوه برای من آورده و خودش پنج نوه دارد (می خندد) من نوه 44 ساله و نتیجه 23 ساله دارم.

بعد از دختر اول، صاحب فرزند پسری به نام حبیب شدم. یک روز دیدم حال و اوضاع خوبی ندارد، نه دکتری در نزدیکی مان بود و نه بیمارستان های امروزی بود. تا بیایم به خودم بجنبم حبیب را از دست دادم. دو سالش بود. باورم نمی شد به این زودی پسرم را از دست بدهم اما خب خدا خودش زندگی حبیب را به من هدیه داده بود و خودش حبیب را گرفت. هنوز داغ حبیب از یاد و دلم نرفته بود که همسرم هم در 27 سالگی فوت کرد. 14 ساله بودم که بیوه شدم؛ آن هم با یک فرزند.

آزیتا لاچینی: گفتند سرطان داری!


پس از فوت شوهرم، مسئولیت زندگی و تربیت دخترم روی دوش من افتاد. زنی 14 ساله. نمی دانید بیوه شدن در 14 سالگی چقدر می تواند سخت و دردناک باشد. خجالت می کشیدم مادر و پدرم اشک هایم را ببینند، به همین خاطر شب ها هق هق می زدم زیر گریه، آن روزها بار سختی روی دوشم بود.

نام همسرم را روی خودم گذاشتم

سال 1334 بود که با آقای لاچینی در موسسه زبان آشنا شدم. من شاگرد بودم و ایشان استاد. ازدواج با استاد زبان، پنج فرزند دیگر هدیه ام کرد. جالب است بدانید آقای لاچینی بود که مرا وارد حیطه بازیگری کرد. فامیلی اصلی من نیکنام بود ولی ترجیح دادم همه لاچینی صدایم بزنند. چهار پسر و یک دختر از آقای لاچینی برایم به یادگار ماندند. اولین فرزندم در ازدواج دومم پسری به نام محمد علی است که در 19 سالگی ازدواج کرد و یک دختر به نام سارا دارد که در دانشگاه سوربن فرانسه درس می خواند.

4 سال بی رحم

اما پسرم محمد علی بر سر تزریق یک آمپول انسولین به کما رفت، هنوز هم آن شب را که این اتفاق رخ داد خوب یادم است. ساعت نه شب بود که به خانه رسیدیم، دیدم کاری از دستمان برنمی آید. در وضعیت بدی قرار داشت، محمد علی چهار سال در کما ماند. خانه ای روبروی بیمارستانش برای زندگی گرفتم. روبروی بیمارستان جم. تمام وسایل بهداشتی و بیمارستانی را خریدم و خانه را ایزوله کردم تا دکترها اذیت نشوند و به راحتی بتوانند به او برسند.

ریه اش هم مشکل داشت و گهگاه تنگی نفسش بیشتر اذیتش می کرد. امانتی خدا بود. باید برایش کم نمی گذاشتم. پس از چهار سال کمای کمرشکن و چهارسال تلاش برای تک تک نفس هایش، از دستش دادم. هر کاری که از دستم برآمد برایش کردم، زنده نماند اما من هیچ وقت از رحمت خدا ناامید نشدم.

سنگینی بیماری محمدعلی و چهار سال انتظار برای بهبود و بالاخره مرگش فشار عصبی زیادی به من وارد کرد. به خاطر همین فشار عصبی، بدنم دچار مشکل شد اما باز هم خدا را شکر می کنم. قبل از مصاحبه با شما داشتم به این فکر می کردم که قرار است برای یک مصاحبه باز خاطرات گذشته ام تکرار شود، خاطراتی که برخی از آنها تلخ هستند.

گفتند سرطان داری

پسر دیگرم محمدرضا متولد سال 1337 بود. 20 ساله بودم که او را به دنیا آوردم. او هم در 27 سالگی یعنی وقتی من 47 ساله شده بودم مرا ترک کرد. در سال 65 او را از دست دادم. دکترم گفته بود که سرطان دارم. پسرم اصرار کرد که برای معالجه به فرانسه سفر کنم. به فرانسه رفتم و به همراه عروسم از آنجا به آلمان رفتیم تا برادر او به معالجه ام بپردازد.

پس از اینکه پزشکان معاینه ام کردند گفتند چیزی نیست و سرطان را تکذیب کردند. شاید این قضیه سرطان هم حکمتی بود تا خبر فوت پسرم را در غربت بشنوم. محمدرضا در ایتالیا مهندسی برق خوانده بود و در رفسنجان سر یک پروژه برقی بود و کار می کرد، حتی به فکرم هم نمی رسید که وقتی برگشتم جسد فرزندم را در سردخانه بیمارستان ببینم.

به یاد دارم 50 روز به دیوار تکیه زدم و گریه کردم. نه خواب داشتم و نه خوراک. محمد مهدی پسر دیگرم است که در سال 42 به دنیا آمد. حدود 30 سال است که در آلمان زندگی می کند و حالا بیشتر از 50 سال دارد، فرزند چهارمم مریم پس از محمدمهدی به دنیا آمد و فرزند پنجمم محمود متولد سال 56 است که شهریور ماه پارسال ازدواج کرد و رفت سر خانه و زندگی اش و از آن موقع است که تنها زندگی می کنم. خدا را شکر همه بچه هایم بهترین بچه های دنیا هستند و هیچ وقت تنهایم نمی گذارند.

زنی که در خانه ام را کوبید

«نمی شود نشست و گفت که خسته ام، چرا از بین این همه آدم من و ... من بارها سختی دیده ام اما هیچ وقت اینها را نگفته ام. در همان روزهایی که داغدار بودم سعی کردم دوباره به زندگی ام برگردم. دعا می کردم. امید داشتم به رحمت خدا. می دانید خدا هیچ کارش بدون حکمت نیست. خودش کمکم کرد تا پس از مرگ فرزند دو ساله و همسرم، مرگ دو جوان دیگر و همسر دومم باز هم روی پایم بایستم. همه را تقدیر دانستم و فقط برای آرامش روحشان دست به دعا بلند کردم. درکش سخت است. راستش را بخواهید از کسی انتظار ندارم درکم کند چون اصلا دوست ندارم کسی چون من داغ فرزند ببیند. برای خودم از خدایم آرامش خواستم.

یک روز من در خانه نبودم، زمانی که به خانه برگشتم همسایه ها گفتند که خانمی با مشت به در خانه ام می کوبید و با صدای بلند می گفت چه کردی که مرگ جوان هایت دیوانه ات نکرد؟ پس از اینکه همسایه ها قضیه را برایم تعریف کردند رفتم و اسم و آدرسش را پرسیدم. خانه اش را پیدا کردم. نشستم و حقیقت را برایش گفتم، دلداری اش دادم. آنقدر با او صحبت کردم و با هم راز و نیاز کردیم که وقتی چهلم پسرش رسید آرام بود. خودم هم آرام تر شده بودم.

به او گفتم من برای همسرانم هر کاری که از دستم برمی آمد کردم و برای فرزندانم در تربیت چیزی کم نگذاشتم اما خدا هدیه ای داده بود و خودش هم گرفت. من باید مادری می کردم. من باید امانتداری می کردم. مسئولیت گردنم بود. باید برایشان کم نمی گذاشتم. خدا را شکر پیش وجدانم ناراحت نیستم. خدا هر کس را به گونه ای می سنجد. شاید مرگ عزیزانم هم آزمایشی بود که من باید پس می دادم.

مادر بودن رسم و رسوم دارد

گاهی مادرم را به یاد می آورم. آنقدر با مادرم صمیمی بودم که شاید کسی باورش نشود. زمانی که شنید می خواهم در فیلم بازی کنم گفت که پدرت نباید بفهمد و خودش هم ارتباطش را با من قطع کرد تا اینکه از مرجعی شنید که بازیگری حرام نیست. همان روز بود که به خانه ام آمد و از من عذرخواهی کرد.

کمی ناخوش احوال بود. در اکثر اوقات خانه فرزندان دیگرش هم سر می زد اما به محض اینکه حالش بد می شد یا دلتنگ می شد، به من زنگ می زد و من می رفتم دنبالش. بارها و بارها دکترها از او قطع امید کردند ولی من با سماجت فراوان می گفتم من پرستارش می شوم. گاهی داد می زد، گریه می کرد و من به او می گفتم من پرستارت هستم. دکترش می گفت تو می دانی که روزهای آخر عمر مادرت است و باز با امید هر نیم ساعت به او نوشیدنی می دهی تا ویتامین بدنش کم نشود؟

یکی از همین روزها مادرم خانه برادرم بود، به بیمارستان رفته بودند تا اکسیژن خونش را چک کنند. به من خبر دادند که حالش نامساعد است. سر کار بودم، ناخواسته مجبور شدم فردا صبح خودم را به مادر برسانم، دعایم می کرد و می گفت خدا پسرت را بیامرزد. خدا سالم نگهت دارد. شاید دعاهای اوست که امروز من با آرامش زنده ام.

مادرم را در سن 83 سالگی از دست دادم. می دانید مادر بودن رسم و رسوم دارد، سختی دارد، باید امتحان پس بدهی، به همین راحتی نیست که بروی و ازدواج کنی و فرزنددار شوی.

امروز که یاد گذشته ها می افتم یادم می آید وقتی مادرم تحت مراقبت های ویژه بود و پسرم محمد علی و دخترش سارا برای دیدن او آمده بودند، پسر و نوه ام را به نام کوچک صدا زد و بعد به کما رفت. در ICU بالای سرش بودم. برادرم با لحنی پر از غم گفت: «خواهر، نفت چراغ دیگر تمام شد.» اما من باز امید داشتم که بماند، بماند تا خوبی هایش را جبران کنم. احترام مادرم را خیلی داشتم و عاشقانه از او پرستاری می کردم. با اطمینان می گویم دعای خیر اوست که امروز پشتیبان من است.

فیلمنامه هایی که بازی نمی کنم

سال هاست که سر کار نمی روم. هر چند وقت یک بار فیلمنامه ای برایم می فرستند و می خوانم و می بینم فیلمنامه را دوست ندارم و جواب منفی می دهم. راستش را بخواهید زیاد نمی توانم سر صحنه بمانم. انرژی قدیم را ندارم اما دوبله را دوست دارم. گهگاه برای دوبله دعوت می شوم. دوبله کردن در کنار همکارانم در این عرصه انرژی ام را زیاد می کند، روحیه می گیرم.

خاطره ای از مردم

در بیشتر اوقات کسانی که من را می بینند، می شناسند و احوالم را می پرسند. این موضوع روحیه ام را بالا می برد. یک بار به یاد دارم که به زیارت امام رضا (ع) رفتم که یکی از خدمه مرا شناخت. مرا برد نزدیک ضریح تا نماز بخوانم، نمی دانید، انگار دنیا را به من دادند.

در آن زمان که جوان بودم بیشتر مردم مرا می شناختند اما اینکه هنوز هم مرا به خاطر دارند خیلی خوشحالم می کند. یک روز یک جوان 17 ساله نزدیکم آمد و حالم را پرسید. باورم نمی شد که او فیلم های من را دیده باشد اما مو به مو کارنامه کاری ام را از بر بود.

آزیتا لاچینی: گفتند سرطان داری!


با نمک ترین اتفاق

درست نمی دانم چه تاریخی بود اما سر کار «آ با کلاه و آ بی کلاه» بودم که اتفاق جالبی برایم افتاد. سر این کار جمشید مشایخی، عزت الله انتظامی، علی نصیریان، مرحوم فنی زاده و ... نیز حضور داشتند. من باید یک مسیری را در تاریکی می دویدم و می گفتم «سیاهپوشان آمدند»، دویدم اما ناگهان از پله ها خوردم زمین.

آن روزها 7 ماهه دخترم مریم را باردار بودم، بازی که تمام شد به پشت صحنه آمدم که ناگهان دو پرستار من را گرفتند و روی برانکارد گذاشتند. قضیه را پرسیدم، گفتند ممکن است بچه ات سقط شده باشد، کفشم را درآوردم و گفتم من چیزیم نیست، پایم بریده است و خون می آید. به آمبولانس بگویید برود. بعدها تعریف کردند که ماجرا از این قرار بود که آقای نصیریان زمین خوردن من را دیده بود و ترسیده بود، به همین خاطر به عوامل گفته بود آمبولانس خبر کنند.

چه خبر از این روزها؟

هر چند این روزها بیماری وجودم را گرفته اما باز هم می خندم و دنبال دلخوشی می گردم تا خدا را شکر کنم و شاد باشم. دوست دارم به خودم اعتماد به نفس بدهم. من زنی قوی بوده ام و هستم، پس نباید مقابل فراز و نشیب های زندگی کم بیاورم.

صددرصد هر کسی در زندگی اش مشکلات زیادی دارد اما این روزها مشکل من بیمه و مسائلی است که برایم هزینه سرسام آوری دارد. سال ها تجربه بازی در سریال ها و فیلم ها را دارم اما با این همه از طرف سازمان ارشاد تحت بیمه ای هستم که اصلا کمکی به هیچ بیماری نمی کند و هیچ به درد من نمی خورد و همه ویزیت ها و داروهایم را آزاد حساب می کنم.

برای درمان بیماری هایم مجبور شده ام به چند بانک بدهکار شوم و وام بگیرم. فقط از خدا می خواهم کمکم کند که بدهکار از دنیا نرم، زندگی همین است دیگر...

زمان مصاحبه که تمام می شود از خانه می زنم بیرون، دلم آنقدر قرص است به محبت خدا که تا الان هیچ وقت نبوده است. فکر می کنم که این بهترین مصاحبه ای بود که برای روز مادر گرفته ام، مصاحبه ای با مادری که سختی در دنیا نمانده که نچشیده باشد اما همیشه دلش به رحمت خدا خوش است و به محبت بچه هایش.

فیلم های سینمایی آزیتا لاچینی
 • پرونده‌ای برای سارا (۱۳۹۳)
 • عروسک فرنگی (۱۳۸۴)
 • جنایت (۱۳۸۲)
 • اثیری (۱۳۸۰)
 • بی‌همتا (۱۳۸۰)
 • مه‌بانو (۱۳۸۰)
 • آبی (۱۳۷۹)
 • شیفته (۱۳۷۹)
 • سفر پرماجرا (۱۳۷۴)
 • دزد عروسک‌ها (۱۳۶۸)
 • دلار (۱۳۶۷)
 • پرنده کوچک خوشبختی (۱۳۶۶)
 • جنگل‌بان (۱۳۶۶)
 • مکافات (۱۳۶۶)
 • دبیرستان (۱۳۶۵)
 • شیر سنگی (۱۳۶۵)
 • هشت و نیم شب (۱۳۶۵)
 • زنجیرهای ابریشمی (۱۳۶۴)
 • آقای هیروگلیف (۱۳۵۹)
 • ماهی‌ها در خاک می‌میرند (۱۳۵۶)
 • الکلی (۱۳۵۰)
 • مسافری از بهشت (۱۳۴۲)
فیلم های تلویزیونی آزیتا لاچینی
سال نام سمت کارگردان توضیحات
۱۳۹۲–۱۳۹۳ قاب خاطره بازیگر حجت ذیجودی  
۱۳۹۲ تله‌فیلم «از تهران تا قافله» بازیگر فلاح نصیری  
۱۳۹۱–۱۳۹۲ تله‌فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم»
(سری دوم)
بازیگر حمید نعمت‌الله در سری دوم، آزیتا لاچینی جایگزین مهین شهابی گردید.
۱۳۹۱ تله‌فیلم «شعری که زندگی است» بازیگر بهنوش صادقی  
۱۳۹۰ پیشواز بازیگر سعید ابراهیمی‌فر در دهه فجر ۱۳۹۰ از شبکه ۲ پخش شد.
۱۳۸۹–۱۳۹۰ ستایش بازیگر سعید سلطانی  
۱۳۸۸–۱۳۸۹ چاردیواری بازیگر سیروس مقدم در نوروز ۱۳۸۹ از شبکه ۱ پخش شد.
۱۳۸۸ تله‌فیلم «بازگشت» بازیگر حسین سحرخیز  
۱۳۸۸ همه بچه‌های من بازیگر مرضیه برومند شبکه ۱
۱۳۸۷ آواز در باران بازیگر صدرالدین شجره شبکه ۴
۱۳۸۶–۱۳۸۷ پاتوق بازیگر شاهین باباپور در نقش «خانم‌جون»
۱۳۸۶ تله‌فیلم «ابر می‌بارد، باران نه» بازیگر محمدرضا آهنج شبکه ۲
۱۳۸۵ پرواز در حباب بازیگر سیروس مقدم  
۱۳۸۵ سال‌های برف و بنفشه بازیگر سعید سلطانی  
۱۳۸۲ بانویی دیگر بازیگر سیروس مقدم در نوروز ۱۳۸۳ از شبکه تهران پخش شد.
۱۳۸۱–۱۳۸۲ جزیره جادو بازیگر سیامک شایقی برنامه کودک و نوجوان شبکه ۱
۱۳۸۰–۱۳۸۱ با من بمان بازیگر حمید لبخنده شبکه ۳
۱۳۸۰ خاکستر و باد بازیگر جهانبخش لک شبکه ۲
۱۳۸۰ قسمت بازیگر علی ملاجانی در برنامه «سیمای خانواده» شبکه ۱ پخش می‌شد.
۱۳۷۹–۱۳۸۰ چراغ جادو بازیگر همایون اسعدیان شبکه ۱
۱۳۷۹ خواب دیدم کودکی‌ام را بازیگر مرتضی شاملی  
؟ فریاد بی‌صدا بازیگر جهانگیر جهانگیری در اواخر دهه ۷۰ از شبکه ۲ پخش شد.
۱۳۷۷ باغ کوچک بی‌بی‌گل بازیگر مهدی قاسمی در برنامه «سیمای خانواده» شبکه ۱ پخش می‌شد.
۱۳۷۷ ماه آتش بازیگر اسماعیل میهن‌دوست در دهه فجر ۱۳۷۷ از شبکه ۱ پخش شد.
۱۳۷۶ بافته‌های رنج بازیگر مجید بهشتی بر اساس رمان «بافته‌های رنج» اثر «علی‌محمد افغانی»
و به سفارش شبکه ۱ ساخته شد؛ اما پخش نگردید.
۱۳۷۵ تله‌فیلم «سرزمین ملائک» بازیگر علی غفاری شبکه ۱
۱۳۷۵ ماجراهای خانه شماره ۱۳ بازیگر اسماعیل میهن‌دوست در برنامه «سیمای خانواده» شبکه ۱ پخش می‌شد.
۱۳۷۵ مدرسه مادربزرگ‌ها بازیگر غلامرضا رمضانی شبکه تهران
۱۳۷۴–۱۳۷۵ دبیرستان خضراء بازیگر اکبر خواجویی  
۱۳۷۴ کارآگاه صدا پیشه حسن هدایت دوبله بجای «مریم بوجار»
۱۳۷۴ مهرخوبان بازیگر یوسف سیدمهدوی شبکه ۳
۱۳۷۳–۱۳۷۴ در پناه تو بازیگر حمید لبخنده شبکه ۲
۱۳۷۳ پدرسالار بازیگر اکبر خواجویی در نقش «معصومه» (همسر مصطفی)
۱۳۷۲ میثاق خون بازیگر حسین مختاری شبکه ۱
۱۳۷۲ پنجره‌ای رو باغچه بازیگر حسین مروی  
۱۳۷۱ مزد ترس صدا پیشه حمید تمجیدی دوبله بجای «رقیه چهره‌آزاد»
۱۳۷۰–۱۳۷۱ زندگی بازیگر حسین مروی شبکه ۲
۱۳۷۰–۱۳۷۱ روزی روزگاری صدا پیشه امرالله احمدجو دوبله بجای نقش‌های فرعی
۱۳۷۰ پنجره‌ای رو به آفتاب بازیگر حسین مروی شبکه ۲
۱۳۷۰ امام علی بازیگر
صدا پیشه
داود میرباقری در نقش «کنیز رومی»
۱۳۶۸ آقای دلار بازیگر مجید بهشتی  
۱۳۶۷ بخش چهار جراحی بازیگر مسعود فروتن  
۱۳۶۵ اُغُر بخیر بازیگر مجید بهشتی شبکه ۱
۱۳۶۵ نهضت‌های آزادی‌بخش بازیگر اسماعیل شنگله  
۱۳۶۴–۱۳۶۵ پاییز صحرا بازیگر اسدالله نیک‌نژاد در نقش «خانم کاظمی»
۱۳۶۴ جُنگی برای فردا بازیگر مجید مظفری شبکه ۱
۱۳۶۴ تله‌تئاتر «یک مسافر» بازیگر مهوش جزایری شبکه ۱ / نویسنده: «جعفر پناهی»
۱۳۶۳ تله‌تئاتر «با یک گل بهار» بازیگر حسین پناهی شبکه ۱
۱۳۵۶ ارثیه ایرانی بازیگر محمود محمدیوسف نویسنده: «اکبر رادی»
۱۳۵۶ مستنطق بازیگر شاپور قریب
عباس جوانمرد
 
۱۳۵۶ طلاق بازیگر مسعود اسداللهی  
۱۳۵۵ مرد اول بازیگر پرویز کاردان  

 عکس جوانی آزیتا لاچینی

عکس جوانی آزیتا لاچینی

 

آزیتا لاچینی قبل انقلاب

 چند عکس انتخابی از اولین حضور خانم لاچینی در سینما/ مسافری از بهشت 1342

 چند عکس انتخابی از اولین حضور خانم لاچینی در سینما/ مسافری از بهشت 1342


منابع : آزیتا لاچینی اینستاگرام/ آزیتا لاچینی فیسبوک/ صفحه شخصی آزیتا لاچینی/ آزیتا لاچینی ویکی پدیا/ آزیتا لاچینی تلگرام

بازدید : 87,823 بار
بیوگرافی آزیتا لاچینی | عکسها و فیلمهای آزیتا لاچینی
5.0
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی