در ادامه با بیوگرافی کامل به آفرید غفاریان بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون و فیلم سوفی و دیوانه به همراه عکس های خانوادگی و فیلمشناسی به آفرید غفاریان با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه به آفرید غفاریان و همسرش(Behafarid Ghafarian)

 • نام اصلی : به آفرید غفاریان
 • متولد : 30 دی 1372 تهران
 • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
 • پیشه : بازیگر
 • مدرک تحصیلی : فارغ التحصیل رشته تئاتر
 • سالهای فعالیت : 1390 تاکنون

بیوگرافی کامل به آفرید غفاریان

به آفرید غفاریان متولد 30 دی 1372 در تهران بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.به آفرید غفاریان | بیوگرافی و عکسهای به افرید غفاریان و همسرش در ایرناک به آفرید غفاریان | بیوگرافی و عکسهای به افرید غفاریان و همسرش در ایرناک

Behafarid Ghafarian

Behafarid Ghafarian

به‌آفرید غفاریان، بازیگر تئاتر و سینما، فعالیت خود را با تئاتر آغاز کرد و با فیلم سینمایی «سوفی و دیوانه» برای اولین بار پا به عرصه‌ی سینما گذاشت و با همین فیلم در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت. به عقیده‌ی وی مونولوگ «جهش بزرگ» تاثیر گذارترین اجرایی بوده است که تابحال تجربه کرده است.

به افرید غفاریان و امیر جعفری در سوفی و دیوانه

به افرید غفاریان و امیر جعفری در سوفی و دیوانه

آغاز فعالیت

چند سال پیش در هنرستان تئاتر می خواندم.من و دو تا همکلاسی ام رفتیم خانه هنرمندان و با حسن معجونی صحبت کردیم که بگذارد دوره کارآموزی مان را آنجا بگذرانیم. بعد از این نمایش، در آماده سازی یک کتاب صوتی با اقای معجونی همکاری کردم. بعد از آن دستیار حسن معجونی برای کار «باغ آلبالو» به من زنگ زد. خیلی هیجان زده بودم. وقتی رفتم دیدم خانم هما روستا، رضا بهبودی و لیلی رشیدی سر تمرین هستند. این اولین کار جدی من روی صحنه بود.

به آفرید غفاریان در یک نمایش

به آفرید غفاریان در یک نمایش

از آن کار کلی تجربه به دست آوردم. کنار آدم های مهم تئاتری کار کردم و اتفاق خیلی خوبی برایم بود. آن جا نقش دختر کوچک خانم روستا را بازی کردم. بعد از آن در دانشگاه تئاتر قبول شدم و چند کار دانشجویی انجام دادم. دوباره سر کار «ستوان اینیشمور» با حسن معجونی همکاری کردم.

نقش سوفی

خانم شکوفا کریمی که هم همسر آقای کرم پور است و هم مدیر تولید فیلم، بازی من را در یکی از نمایش ها دیده و حس کرده بود برای این نقش خوب هستم. البته آقای کرم پور اسمم را از دانشجویانش هم شنیده بود. آن موقع برای تست به من زنگ زدند. من اصولا تست تصویر برای فیلم ها نمی رفتم. چون دلم می خواست تئاتر کار کنم.

آناهیتا درگاهی ، فرزانه میدانی و به آفرید غفاریان

آناهیتا درگاهی ، فرزانه میدانی و به آفرید غفاریان

شخصیت سوفی

نه خود شخصیت زیاد حرف می زند. باید طوری حرف می زدم که مردم توی سالن سینما دلشان بخواهد گوش دهند. البته برایشان مهم بود که بازیگر ناشناسی آن را بازی کند تا مردم نسبت به او شناختی نداشته باشند.

به افرید غفاریان و الهه حصاری

به افرید غفاریان و الهه حصاری

همکاری با امیر جعفری

امیر جعفری آدم زیاد جدی ای نیست. همان طوری است که همیشه می بینیم. واقعا هوایم را داشت. البته من هم سعی می کردم کارم را درست انجام دهم. دیالوگ هایم را همیشه زود حفظ می کردم، سر موقع می آمدم و...

به افرید غفاریان بازیگر سوفی و دیوانه

به افرید غفاریان بازیگر سوفی و دیوانه

از تئاتر تا سینما

«سوفی و دیوانه»، اولین تجربه من جلوی دوربین نبود. چون فیلم کوتاه زیاد کار کردم اما اولین تجربه حرفه ای ام بود. وقتی جلوی یک دوربین حرفه ای قرار گرفتم، اول خیلی برایم دست و پاگیر بود. در تئاتر آزادانه حرکت می کنی اما این جا باید حواست به خیلی چیزها باشد. همزمان به دوربین، زاویه بدن، هاشف، نور و... باید دقت کنی و این ها همه دست و پایت را می بندد اما خیلی زود با این شرایط کنار آمدم. فکر می کنم خیلی وقت آدم ها را نگرفتم.

امیر جعفری و به افرید غفاریان در سوفی و دیوانه

امیر جعفری و به افرید غفاریان در سوفی و دیوانه

درباره سوفی و دیوانه
 • سوفی و دیوانه پنجمین فیلم بلند مهدی کرم پور است که برخلاف ساخته های قبلی اش فیلمی جمع و جور و به قول سینمایی ها «لوباجت» محسوب می شود.
 • داستان سوفی و دیوانه قصه مردی است که از همه جا بریده و می خواهد به زندگی اش پایان بدهد. او برای این کار می خواهد خودش را جلوی مترو بیندازد که در ایستگاه مترو با دختری جوان آشنا می شود.
 • مهدی کرم پور برای پیدا کردن نقش دختر فیلمش از بازیگران ناشناخته زادی تست گرفت تا این که سرانجام به آفرید غفاریان را انتخاب کرد.
 • امیر جعفری در این فیلم بازی متفاوت و گرمی دارد. خیلی ها که این فیلم را دیده اند معتقدند که او در جشنواره امسال یکی از شانس های اصلی تصاحب سیمرغ است.

به افرید غفاریان در جشنواره فجر

به افرید غفاریان در جشنواره فجر


فیلمشناسی به آفرید غفاریان

فیلمهای سینمایی به آفرید غفاریان
 • مردی بدون سایه (1397)
 • درساژ (1396)
 • سوفی و دیوانه (1395)

 به آفرید غفاریان در فیلم درساژ

به آفرید غفاریان در فیلم درساژ

وضعیت ازدواج و همسر به آفرید غفاریان

از وضعیت ازدواج و همسر به آفرید غفاریان اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وضعیت ازدواج و همسر به آفرید غفاریان

به افرید غفاریان و امیر جعفری


منابع : ایرناک | به آفرید غفاریان اینستاگرام/ به آفرید غفاریان فیسبوک/ صفحه شخصی به آفرید غفاریان / به آفرید غفاریان ویکی پدیا/ به آفرید غفاریان تلگرام

بازدید : 28,126 بار
به آفرید غفاریان | بیوگرافی و عکسهای "به افرید غفاریان و همسرش"
4.8
out of
5
(
5
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...