در ادامه با بیوگرافی کامل مونا بانکی پور بازیگر سینما و تلویزیون و همسر سابق امین حیایی به همراه عکسها و زندگینامه مادرش فرزانه داوری و فرزندش دارا حیایی با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه مونا بانکی پور(Mona Bankipour)

  • نام : مونا بانکی پور
  • متولد : دهه 50 تهران
  • زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
  • محل زندگی : تهران
  • همسر : امین حیایی(همسر سابق)
  • فرزند : دارا حیایی

مونا بانکی پور | بیوگرافی و عکسهای مونا بانکی پور در ایرناک مونا بانکی پور | بیوگرافی و عکسهای مونا بانکی پور در ایرناک مونا بانکی پور متولد دهه 50 در تهران همسر سابق و اول امین حیایی است که مدت زیادی است از یکدیگر جدا شده اند حاصل این ازدواج پسری به نام دارا حیایی است.

دارار حیایی متولد ۱۳۷۵ فرزند امین حیایی از همسر اولش مونا بانکی پوراست .

گفتنی است : مونا بانکی پور ،مادر دارا حیایی و همسر اول امین حیایی، به همراه پسرش ، دارا حیایی برای اکران فیلم «شعله ور» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت.

دارا حیایی تنها فرزند امین حیایی و مونا بانکی پور است که شباهت زیادی به پدر و مادرش ندارد . بر اساس گفته های مونا بانکی پور رنگ چشم های دارا حیایی شبیه به پدر بزرگش می باشد.

در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر دارا حیایی به همراه مادرش مصاحبه ای انجام داد و مونا بانکی پور از حواشی زندگی اش در این گفتگو صحبت کرد.

 

مونا بانکی پور کجاست

مونا بانکی پور که نقش همسر دانیال حکیمی را در سریال خواب و بیدار ایفا کرد مدت زیادی است که از بازیگری فاصله گرفته و میدان را به جوان تر ها داده است. این بازیگر کشورمان درباره علت این دوری گفت :بعد از خواب و بیدار پیشنهادهایی مطرح شد اما من دوست داشتم کاری بهتر از خواب و بیدار انجام دهم که میسر نشد البته من چند سالی ایران نبودم و حواشی که ایجاد شده بود باعث کم کاری بیشتر من شد.

مونا بانکی پور در ادامه صحبت هایش گفت که گذشته هیچ اهمیتی برای من ندارد و مهم برای من کار و آینده داراست.

مونا بانکی پور فرزند فرزانه داوری بازیگر سینمای قبل از انقلاب بود.

مونا بانکی پور و پسرش دارا حیایی

مونا بانکی پور و پسرش دارا حیایی

مونا بانکی پور و پسرش دارا حیایی

بیوگرافی فرزانه داوری

فرزانه داوری

فرزانه داوری

 

فرزانه داوری ، بازیگر سینما و تلویزیون، اولین بار در فیلم سینمایی «موسرخه» (۱۳۵۳) عبدالله غیابی به نقش‌افرینی پرداخت. بعد از آن به امریکا رفت و در رشته‌ی هنر ادامه تحصیل داد. وی پس از چند سال برای دیدن مادرش به ایران آمد و در دو فیلم؛ «پرواز در قفس» (۱۳۵۷) حبیب کاووش و «برادر کشی» (۱۳۵۷) ایرج قادری نیز به نقش‌آفرینی پرداخت.

فرزانه داوری در فیلم «برادر کشی»

فرزانه داوری در فیلم «برادر کشی»

 

فرزانه داوری و دارا حیایی در جشنواره فیلم فجر

فرزانه داوری و دارا حیایی در جشنواره فیلم فجر

 

مونا بانکی پور فرزند فرزانه داوری بازیگر حرفه ای نبود اما تجربیات معدودی در بازیگری داشت.

بازیگری است که سابقه بازیگری در سریال «خواب و بیدار» (در نقش همسر دانیال حکیمی) و فیلم سینمایی «خانه ای در شن» رو دارد .

 

نقش همسر دانیال حکیمی در سریال خواب و بیدار

 دانیال حکیمی و مونا بانکی پور همسر اول امین حیایی

دانیال حکیمی و مونا بانکی پور همسر اول امین حیایی

 

 دارا حيايي و مادرش

 دارا حيايي و مادرش

منابع : ایرناک | مونا بانکی پور اینستاگرام/ مونا بانکی پور فیسبوک/ صفحه شخصی مونا بانکی پور/ مونا بانکی پور ویکی پدیا/ مونا بانکی پور تلگرام

بازدید : 176,538 بار
مونا بانکی پور | بیوگرافی و عکسهای "مونا بانکی پور"
4.3
out of
5
(
14
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی