در ادامه با بیوگرافی کامل سامی یوسف خواننده محبوب ایرانی به همراه عکس های خانوادگی و معرفی آثار سامی یوسف با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه سامی یوسف و همسرش(Sami Yusuf)

 • نام اصلی : سامی برنجان
 • نام مستعار : سامی یوسف
 • متولد : 21 ژوئیه 1980 تهران
 • زمینه فعالیت : موسیقی
 • ملیت : انگلیسی
 • پیشه : خواننده
 • سبک : پاپ راک فولک سنتی
 • سالهای فعالیت : 2003 تاکنون

بیوگرافی کامل سامی یوسف

زندگینامه و عکسهای جدید سامی یوسف

عکسهای اینستاگرامی سامی یوسفبیوگرافی و عکسهای سامی یوسف و همسرش در ایرناک بیوگرافی و عکسهای سامی یوسف و همسرش در ایرناک

بیوگرافی سامی یوسف

زندگی شخصی سامی یوسف

سامی یوسف در 31 تیر ماه 1359(19 جولای 1980) در تهران و در خانواده ای اصالتا تبریزی به دنیا آمد. پدر بزرگ سامی یوسف از اهالی باکو بوده و به ایران مهاجرت کرده است.

زندگینامه سامی یوسف

بیوگرافی و عکسهای سامی یوسف خواننده

مهاجرت سامی یوسف به انگلیس

سه ساله بود که همراه خانواده از ایران مهاجرت کرد و در انگلستان و در منطقه sout hall لندن اقامت کرد. پدر سامی....آهنگساز و شاعر ایرانی مقیم لندن که آهنگ ها وترانه های بسیاری را برای خوانندگان ایرانی سروده و تنظیم کرده است . نکته ای قابل ذکر هست پدر سامی یوسف شیعه می باشد و اشعار زیادی درباره ایران و حتی برای تیم ملی ایران سروده است.

ویولن نوازی سامی یوسف در نوجوانی

نوجوانی سامی یوسف

خانواده سامی یوسف

تنها یک برادر بزرگ از خود بنام بارون دارد که از تنظیم کننده های مشهور موسیقی الکترویک می باشد. پدرش بابک رادمنش از آهنگسازان و ترانه سراهای شناخته شده زمان انقلاب هستند که معروف ترین اثر وی آهنگسازی و ترانه سرایی سرود خلبانان، ملوانان می باشد.

پدر ، مادر و برادر سامی یوسف

خانواده سامی یوسف

بابک رادمنش و سامی یوسف

سامی یوسف و پدرش بابک رادمنش

بیماری پدر

سامی در 5 سالگی به دلیل عود بیماری جهاز هاضمه پدرش مجبور شدند برای درمان به انگلستان بروند که با طول کشیدن مدت درمان همانجا ماندگار شدند.

وضعیت ازدواج و همسر سامی یوسف

از وضعیت ازدواج و همسر سامی یوسف اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وضعیت ازدواج و همسر سامی یوسف

سامی یوسف و سلما حسن علی

شروع فعالیت سامی یوسف

سامی از 6 سالگی با اصرار خود موسیقی و ساز زدن تار را از پدرش آموخت. او در 13 سالگی به ایران آمد و با الگو برداری از تار استاد جلیل شهناز، اولین کار حرفه ای خود را پس از بازگشت به انگلستان برای پدرش نواخت.

سامی موسیقی را در 18 سالگی به صورت آکادمیک ابتدا در دانشگاه منچستر و سپس در معتبرترین موسسات موسیقی لندن و تحت نظر مشهورترین موسیقی دان های آکادمی سلطنتی موسیقی لندن فرا گرفته است. او در سن بسیار کم آهنگسازی را شروع کرده است و صدای زیبایش با دانش گسترده ی او در زمینه شناخت نت و هارمونی تکمیل شده است. او همچنین درک درستی از تئوری موسیقی و انواع مختلف موسیقی خاورمیانه ( مقام ها ) را داراست.

جایزه صلح جهانی در دستان سامی یوسف

دریافت جایزه صلح جهانی از وزیر فرهنگ امارات

شهرت سامی یوسف

محبوبترین اثر سامی کلیپ حسبی ربی است که ازهمه لحاظ فوق العاده است. گرچه سامی از سه سالگی در لندن بزرگ شده اما ریشه های شرقی اش (او در یک خانواده ایرانی آذربایجانی الاصل به دنیا آمده است) در ساخت ملودی ها، آهنگ ها و نماهنگ هایش کاملاً مؤثر بوده است. هوش سرشار سامی و فهم عمیق او در تئوری موسیقی و نوازندگی، زمینه ای شد تا بتواند فرهنگ های مختلف موسیقی کلاسیک غربی تا موسیقی مقامی خاورمیانه اعم از عربی و ایرانی و صوفی)، ترکی، آواز های فارسی، آذری، هندی و پاکستانی و حتی ملودی های افغانی را یاد بگیرد.

عکسی زیبا از سامی یوسف در لندن

سامی یوسف در لندن

آلبوم المعلم

این جوان آذری ، در 23 سالگی (2003) آلبوم اول زیبایش، «المعلم» را به بازار های جهانی عرضه کرد که شکلی مدرن تر و بسیار جذاب تر از همان تواشیح خودمان است به زبان های انگلیسی و عربی. اهل فن می گویند که این آلبوم، انقلابی در اناشید انگلیسی بوده است. بعد از کت استیونس (یوسف اسلام)، خواننده مسلمان بریتانیایی، حالا نوبت به سامی یوسف رسیده است که آواز های اسلامی اش به صدر جدول فروش آلبوم های اروپا و آمریکا برسد؛ فراموش نکنید که موسیقی پاپ در این کشور ها برای خودش بروبیایی دارد.

بسیاری به محض اینکه صدای مسحورکننده اش را شنیدند به خریدن آلبوم هایش روی آوردند تا جایی که تعداد فروش آن در روز اول به طور متوسط به 40 نسخه در هر فروشگاه رسید. یکی از معتبرترین روزنامه های اروپا در خصوص آلبوم او نوشته است «آثار این هنرمند به قدری زیباست که قلب ها را تسخیر می کند». در کشور های عربی البته استقبال نسبتاً بیشتری نسبت به آلبوم سامی یوسف شد.

درست همزمان با حلول ماه مبارک رمضان در یکی از کشور های عربی تعداد فروش متوسط آلبوم وی در هر فروشگاه به750 نسخه رسید. سامی توانست در مدت یک سال تحول عظیمی در عالم موسیقی و سرود دینی ایجاد کند. اولین آلبومش جزو پرفروش ترین های خاورمیانه و اروپا شد. نماهنگ «المعلم» به مدت 21 هفته در مصر و 12 هفته در ترکیه در صدر جدول آلبوم های پر فروش بوده است.

تار زدن سامی یوسف

تار نوازی سامی یوسف

آلبوم امت من

در سال 2005 آلبوم عالی اش «امت من» را، در میان استقبال بی نظیر مردم، با مضامینی و اشعاری قوی و غالباً اجتماعی، آرمان گرایانه، معترض و عدالت خواهانه منتشر نمود. همین ویژگی است که سامی یوسف را از بسیاری از خواننده های مسلمان جهان ـ که متأسفانه تنها از اسلام یک دین سکولار شبهه مسیحی (مسیحیت تحریف شده منظور است) و نعوذ با… خدا و پیامبر را یک چهره لیبرال معرفی می کنند ـ متمایز می کند.

اگر به نام آلبوم آخر ـ که آهنگ آغازینش در ابتدا ذکر شده بود ـ یا به نام مؤسسه سامی یوسف «Awaking» (به معنای بیداری) نیز دقت کنیم، شاید مفهوم «بیداری اسلامی» در ذهنمان تداعی شود.

تصاویری جدید از سامی یوسف

آلبوم های سامی یوسف

اطلاعات آلبوم

 • معلم (Al-Muallim)
 • ارائه شده در:ژوئیه 2003
 • جمع فروش:3 میلیون نسخه

تک آهنگ ها:

 • Al-Muallim
 • Supplication
 • امت من (My Ummah)
 • ارائه شده در سپتامبر 2005
 • جمع فروش:4 میلیون نسخه

تک آهنگ ها:

 • Hasbi Rabbi
 • Mother
 • Munajat
 • هر کجا که هستی (WHEREVER YOU ARE)
 • ارائه شده در 2010
 • جمع فروش:5 میلیون نسخه

تک آهنگ ها:

 • Healing
 • You Came to Me
 • سلام (Salaam)
 • ارائه شده در 2012

تک آهنگ ها:

 • the source
 • I'm Your Hope
 • Hear Your Call
 • مرکز (Centre)
 • ارائه شده در 2014

تک آهنگ ها:

 • Sari gelin
 • The key

آلبوم های سامی یوسف

آهنگ های سامی یوسف

کنسرت های سامی یوسف

او تا کنون در ده ها کشور جهان از جمله آمریکا، انگلستان، فرانسه، اسپانیا، کانادا، هلند، آلمان، نروژ، سوئد، آلبانی، بوسنی، دانمارک، مصر، الجزایر، آفریقای جنوبی، ترکیه، یونان، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، سوریه، عربستان، قطر، امارات متحده عربی، کویت، لبنان و سنگاپور کنسرت هایی برگزار کرده است.

تار زدن بابک رادمنش پدر سامی یوسف

تارنوازی استاد و شاگرد، پدر و پسر

کنسرت برای صلح (2007)

کنسرت برای صلح، در 21 اکتبر 2007 در ورزشگاه ویمبلی در آرنا انگلستان برگزار شد. در این کنسرت که بیش از 12000 شرکت کننده حضور داشت، گروه موسیقی اوتلندیش از دانمارک، کریم سلما از آمریکا، سوند ریسون از کانادا و حمزه رابرتسون از انگلستان شرکت داشتند. این کنسرت توسط مؤسسهٔ اوکنینگ و مؤسسهٔ خیریه سازمان امدادرسانی اسلامی مدیریت و برگزار شد. مضمون اصلی این کنسرت دربارهٔ دارفور و صلح در آن بود که روزانه تعداد زیادی از مردم به علت درگیری های محلی از بین می روند. هدف اصلی این کنسرت جمع آوری کمک برای مردم این منطقه بود که تمامی درآمد حاصل از این کنسرت به مؤسسه خیریه کمک به دارفور اهدا شد و در پایان بیش از 2٫2 میلیون پوند جمع آوری شد.

اجرای سامی یوسف خواننده معروف

اجرای سامی یوسف خواننده ایرانی الاصل

کنسرت در آذربایجان

سامی یوسف چندین بار به آذربایجان سفر کرده و در برنامه ها و شوهای کانال های تلویزیونی آذربایجان حضور داشته است. او دو بار در آذربایجان کنسرت برگزار کرده که آخرین آن 14 و 15 مارس 2015 در سالن کنسرت حیدر علی اف و با عنوان «ساری گلین» برگزار شد در این کنسرت 19 ترانه اجرا کرد، از جمله اجراهای او «ساری گلین»، «جان آذربایجان»، «آیریلیق»، «گئتمه گئتمه» و کوچه لره سو سپمیشم بود. در طی اجرای این کنسرت با چهره های مشهور فرهنگی آذربایجان از جمله عالیم قاسیم اف و نیز غنیره پاشایوا دیدارهایی داشت.

در یک اتفاق جالب طی این کنسرت، در حالیکه حضار سرگرم تشویق وی بودند یکی از علاقه مندان خانم به وی پرچم آذربایجان را هدیه داد. سامی یوسف پس از دریافت پرچم، آنرا بوسید و بر چشمانش نهاد و سپس بر روی پیانوی خود گستراند. کنسرت اول او در آذربایجان در نوامبر 2006 اتفاق افتاد. در آن کنسرت که با مشارکت استودیو حلال و مؤسسه وحدت اجتماعی در سالن کنسرت ایدمان ترتیب داده شده بود، برای اولین بار ترانه «جان آذربایجان» را اجرا کرد.

بیوگرافی و عکسهای سامی یوسف

بیوگرافی کامل سامی یوسف به همراه عکسهای جدیدش

کنسرت در ایران

در سال 1393 خبرهایی از برگزاری کنسرت سامی یوسف در شهرهای مختلف ایران منتشر شد، اما این خبر توسط شرکت اندانته رکوردز (شرکت مدیریت و انتشار آثار سامی یوسف) به صورت رسمی تکذیب شد. هرچند دقیقاً یک ماه قبل از انتشار این خبر توسط شرکت اندانته رکوردز، پدر او نیز این خبر را تکذیب کرده بود. سامی یوسف طی انتشار ویدئویی در سایت آپارات از مردم خواسته که بلیط چنین کنسرت هایی را خریداری نکنند و ابراز امیدواری کرده است که روزی در ایران طی یک دعوت و کنسرت رسمی مردم ایران را ملاقات کند.

عکسهای سامی یوسف خواننده مشهور ایرانی

اجرای سامی یوسف

کنسرت در اسرائیل

سامی یوسف در تاریخ دوشنبه 15 تیر سال 1394 به دعوت شهرداری شهر ناصره در اسرائیل کنسرتی برگزار کرد. شهر ناصره شهری عرب نشین در اسرائیل است که 60 درصد ساکنان آن را فلسطینی ها تشکیل می دهند و به عنوان متحدان عربی اسرائیل شناخته می شوند. این کنسرت به مناسبت ماه مبارک رمضان تشکیل شده بود.

وی در پیامی بعد از این کنسرت می گوید:"برادران و خواهران عزیز من در شهر ناصره و همه فلسطینی ها، از شما برای اینکه به من اجازه دادید مدت کوتاهی را با شما بگذارنم بسیار ممنونم. دیدن این شهر بسیار زیبا برای من شگفت انگیز بود و امیدوارم که روزی دنیا بتواند آن چیزی که من از سرزمین زیبا شما و مردمش دیدم را ببیند. چیزهای زیادی وجود دارد که می توان از شما یادگرفت.

اجرای سامی یوسف در اسرائیل

کنسرت سامی یوسف در اسرائیل

عکسهای اینستاگرام سامی یوسف

بیوگرافی و عکسهای سامی یوسف

تصاویری ناب از سامی یوسف

سامی یوسف خواننده محبوب

همه چیز درباره زندگینامه سامی یوسف

اجرای سامی یوسف

زندگینامه سامی یوسف به همراه عکس

عکسهای سامی یوسف خواننده ایرانی الاصل

تصویری زیبا از سامی یوسف

تصاویری دیدنی از سامی یوسف

سامی یوسف خواننده ایرانی الاصل را بیشتر بشناسید

عکسهای سامی یوسف

عکسی زیبا از سامی یوسف در ایتالیا

سامی یوسف در ایتالیا

تک آهنگ الهنا از سامی یوسف

تک آهنگ الهنا سامی یوسف

عکسی از سامی یوسف در دبی

سامی یوسف در دبی


منابع : ایرناک | سامی یوسف اینستاگرام/ سامی یوسف فیسبوک/ صفحه شخصی سامی یوسف / سامی یوسف ویکی پدیا/ سامی یوسف تلگرام/shld d,st

بازدید : 10,977 بار
بیوگرافی و عکسهای "سامی یوسف و همسرش"
3.6
out of
5
(
7
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی