تصویری زیبا و نایاب از آرامگاه سعدی شیرازی در سال ۱۲۹۴خورشیدی را مشاهده خواهید کرد.

آرامگاه سعدی، یک قرن پیش

عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک شیخ مصلح‌ الدین مشرف‌ بن عبد‌الله، معروف به سعدی شیرازی شاعر و نویسنده پارسی گوی ایرانی در سال ۶۰۶ هجری قمری در شیراز متولد شد. دو اثر ارزشمند وی غزلیات و دیوان اشعار به نام گلستان و بوستان می باشد.

عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک سعدی در خانقاهی که اکنون آرامگاه اوست، زندگی می کرد و در همان جا نیز درگذشت. در این باغ انواع درختان نخل، کاج و گل های زینتی در بر گرفته که فضای زیبایی به آرامگاه سعدی بخشیده است. سقف آرامگاه گنبدی شکل و فیروزه ای رنگ است و در جلوی آن ایوان بلندی با هشت ستون ساخته شده است. سنگ قبر سعدی در روزگار کریم خان زند بر مزار او نهاده شد و در اتاق دیواره مقبره، گزیده هایی از گلستان و بوستان به خط نستعلیق بر کاشی آبی رنگ نوشته شده است.

عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک در ادامه تصویری زیر خاکی از آرامگاه سعدی در سال  1394 را در معرض دید شما قرار داده ایم که می توانید مشاهده کنید.

عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک عکسی نادر از "آرامگاه سعدی" در قرن گذشته-ایرناک نکته جالب در این  تصویر استفاده مردم از آب جوی مقابل مقبره است.

آرامگاه سعدی، یک قرن پیش +عکس

آرامگاه سعدی، یک قرن پیش

(0 رای)
بازدید : 21 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی