همزمان با پنجاهمین سالروز درگذشت جهان پهلوان، تصویری دیده نشده از او منتشر شده است.

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک امروز 17 دی ماه، مصادف با پنجاهمین سالروز در گذشت اسطوره تکرار نشدنی یعنی جهان پلوان تختی است.

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک همزمان با پنجاهمین سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی، تصویری دیده نشده از او در فضای مجازی منتشر شده است.

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک گفتنی است؛ هر ساله روز 17 دی ماه مردم برای برگزاری مراسم سالروز درگذشت جهان پهلون، در باویه شهر ری جمع می شوند.

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک غلامرضا تختی (۵ شهریور ۱۳۰۹ در تهران - ۱۷ دی ۱۳۴۶ در تهران) هم‌چنین مشهور به لقب «جهان‌پهلوان»، کشتی‌گیر ایرانی و در فرهنگ ورزشی ایران، به اعتقاد برخی نماد پهلوانی است. او فعال سیاسی و عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران بود.

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک تختی در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن به همراه امام‌علی حبیبی نخستین مدال‌های طلای تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک را کسب کرد. او با یک مدال طلا و دو مدال نقرهٔ المپیک، دو طلا و دو نقرهٔ قهرمانی جهان و یک طلای بازی‌های آسیایی در فهرست برترین‌های قرن فیلا در جایگاه سیزدهم قرار دارد. وی یکی از سه کشتی‌گیر ایرانی (در کنار امام‌علی حبیبی و عبدالله موحد) است که تصویر آنها در تالار افتخارات فیلا نصب شده است.

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک مزار تختی در ابن بابویه شهر ری واقع شده‌است.

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک در ادامه تصویر دیده نشده از مرحوم تختی را می بینید؛

عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از جهان پهلوان تختی-ایرناک عکس دیده نشده از مرحوم تختی

مرحوم تختی (اولین نفر ایستاده سمت چپ) آبان 1335ورزشگاه امجدیه
(0 رای)
بازدید : 239 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی