تصویری دلخراش از شکنجه پیرزنی در عهد قجر را مشاهده می کنید.

تصویر دیده نشده از شکنجه در دوران قجر

در گذشته های دور  برای تنبیه افراد از ابزاری به نام فلک استفاده می کردند. فلک ابزاری است که با آن پاهای فرد را می‌بستند و با شلاق یا ترکه ای به کف پاهایش می‌زدند.

برای فلک بستن دو سر چوبی را سوراخ می‌کنند و طناب یا تسمه‌ای از آن رد می‌کنند. سپس پاهای فرد مورد نظر را برهنه می‌کنند و بین چوب و طناب قرار می‌دهند و به کف پاهای او می‌زنند.

 طی گشت و گذاری در فضای مجازی به عکسی برخوردیم که مربوط به فلک کردن خانم خدمتکاری است در عهد قجر که به دستور حاکمان آن زمان  برای تنبیه وی او را فلک کردند.

در ادامه این تصویر را مشاهده می کنید.

فلک کردن زن جوان در عهد قاجار + عکسفلک کردن زن جوان در عهد قاجار + عکس در ایرناک فلک کردن زن جوان در عهد قاجار + عکس در ایرناک

بازدید : 14,079 بار
فلک کردن زن جوان در عهد قاجار + عکس
4.9
out of
5
(
71
) votes
loading...

نظرات کاربران  

+36
قدیمی هاهمه کاراشون باحساب وکتاب بوده مثلا همین روش چوب وفلک! برای تنبیه کردن قوائدو قانون آنراکاملا رعایت میکردندتاازضربه،به سرو صورت که آسیب رسان هست جلو گیری کنند،به همین خاطرفلک میکردند تاضربه شلاق یا چوب که میزندبه جای سرو صورت فقط به کف پاهابخوره تا فردخاطی رابدون صدمه و آسیب بدنی یاجسمی، به طوردرست وحسابی تنبیه کنند!
1397-12-21 08:17
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی