مهدی سلطانی سروستانی صفحه اینستاگرامش را به تصویری از خانه "مؤتمن‌الاطباء" اختصاص داد.

نمایی از خانه هاشم دماوندی در سریال شهرزاد + عکس در ایرناک نمایی از خانه هاشم دماوندی در سریال شهرزاد + عکس در ایرناک مهدی سلطانی سروستانی بازیگر مجموعه هایی چون مادرانه، مدینه، هفت سنگ، شهرزاد، کیمیا و در مسیر زاینده رود،  در صفحه اینستاگرامش نمایی از خانه میرزا زین العابدین خان دنبلی ضرابی ملقب به  "مؤتمن‌الاطباء" یکی از بزرگترین جراحان زمان ناصرالدین شاه قاجار را منتشر کرد.

گفتنی است، منزل او در سال ١٢۶٢ خورشیدی ساخته شد با ٨٠٠ مترمربع مساحت که نمونه‌ای از معماری خانه‌های قاجار است؛ این خانه در خیابان پامنار تهران به شماره ٣١٠۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مهدی سلطانی سروستانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"نمایی از خانه زیبای مؤتمن‌الاطباء که در سریال شهرزاد به عنوان لوکیشن خانه هاشم دماوندی مورد استفاده قرار گرفت. مؤتمن‌الاطبا از بزرگترین جراحان زمان ناصرالدین شاه قاجار است که از تخصص و مهارت بالای او بویژه در بیرون آوردن سنگ مثانه در کتاب‌ها و مقاله‌های متعددی سخن به میان آمده است. او همچنین آشنایی کامل با شعر و ادبیات فارسی داشته و بویژه به شاهنامه و شعر‌های فردوسی عشق می‌ورزیده"

 نمایی از خانه بزرگ‌ترین جراح زمان قاجار در سریال شهرزاد +عکس

بازدید : 220 بار
(1 رای)
نمایی از خانه هاشم دماوندی در سریال شهرزاد + عکس - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی