فیلم سینمایی «بچه‌ای با جوراب قرمز» موفق به دریافت سه جایزه مهم از جشنواره مدیترانه‌ای کن شد.

سه جایزه جشنواره مدیترانه‌ای کن برای یک فیلم ایرانی در ایرناک سه جایزه جشنواره مدیترانه‌ای کن برای یک فیلم ایرانی در ایرناک در مراسم اختتامیه جشنواره مدیترانه ای کن که در کاخ دائمی جشنواره کن برگزارشد فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» سه جایزه مهم را دریافت کرد.

 بنا بر این گزارش؛ در آخرین ساعات این جشنواره و در رقابتی بسیار نزدیک ، سمانه نصری جایزه بهترین بازیگری زن، ستار اورکی جایزه بهترین موسیقی متن و خداداد جلالی جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کردند.

این فیلم که نماینده سینمای ایران بود مورد توجه هیئت داوران و منتقدان قرار گرفت و مری لویی کارگردان با سابقه سینمای فرانسه در خصوص آن گفت: بهترین فیلمی که در این جشنواره دیدم بدون هیچ تردیدی "بچه ای با جوراب قرمز بود" ، خداداد جلالی با تصاویرش آنچنان تاثیری به روح مخاطب می گذارد که دلت می خواهد فیلم به پایان نرسد، اما خوشحالم بعد از پایان فیلم در ما آغازی متولد می شود به نام سینما ، سینمایی که سالهاست دلمان برایش تنگ شده است ، سینمایی که در أوج سادگی روایت گر انسان امروز است.

گفتنی است؛ عوامل این فیلم،  به دلیل حضور در بخش مسابقه جشنواره بزرگ حیدرآباد، فرانسه را به مقصد هندوستان ترک خواهند کرد.

شایان ذکر است؛ خداداد جلالی در مراسم اختتامیه این جشنواره، جایزه خود را به زلزله زدگان کرمانشاه تقدیم کرد.


yjc

بازدید : 2,584 بار
(0 رای)
سه جایزه جشنواره مدیترانه‌ای کن برای یک فیلم ایرانی5 out of 5
1 votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی