مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر شامگاه شنبه سی ام دی ماه 96 با حضور هنرمندان عرصه موسیقی و اهالی رسانه‌ها در تالار وحدت برگزار شد.

مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر شامگاه شنبه سی ام دی ماه با حضور هنرمندان عرصه موسیقی و اهالی رسانه‌ها در تالار وحدت برگزار شد.جزئیات و برگزیدگان جشنواره موسیقی فجر 96 در ایرناک جزئیات و برگزیدگان جشنواره موسیقی فجر 96 در ایرناک

برنامه با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن توسط شاکرنژاد شروع شد و در ادامه گروه ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی قطعات جام مدهوشی و ایران را برای مخاطبان اجرا کرد.

در ادامه سجادی مجری برنامه بر روی صحنه حاضر شد و با تشکر از حضور حضار در تالار وحدت از حجت الاسلام و المسلمین مازنی و وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی صالحی امیری و خانم ذوالقدر جهت حضور در این مراسم تشکر کرد.

 

برندگان سی و سومین جشنواره موسیقی فجر مشخص شدند/ علیرضا قربانی بهترین خواننده موسیقی ایرانی

برندگان سی و سومین جشنواره موسیقی فجر مشخص شدند/ علیرضا قربانی بهترین خواننده موسیقی ایرانی

 

در ادامه صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: موسیقی ایرانی نشان ایرانیت است همان گونه که زبان فارسی نشان ایران است با موسیقی و نوا‌های موسیقیایی به حیات هنری ادامه می‌دهد موسیقی دانانی داریم که از نام وطن و برای ایرانیت تمام تلاش خود را کرده اند و موسیقی ایرانی را از بزرگان ایرانی اعم از فردوسی، حافظ، سعدی، مولانا می‌شناسیم این‌ها مفاخر ایران هستند موسیقی ایران با آن‌ها جاودانه است و همه جا صحبت از این بزرگان است و در موسیقی ایرانی نام آن‌ها شنیده می‌شود و آنان درجات موسیقی ایرانی را بالا برده اند موسیقی ایرانی نماد مقاومت است موسیقی ایرانی با کوک جان مردم سرزمین ایران بوده است روزگاری که مردم با اتفاقات مختلف دست و پنجه نرم کرده اند موسیقی ایرانی نیز نقش پررنگی در کنار مردم داشته است در ایام دفاع مقدس این موسیقی ایرانی بود که در این دوره پرحادثه و پرفراز و فرود حوادث را با خود به پیش می‌برد در فتح خرمشهر با موسیقی جاودان خسته باد این پیروزی در خاطرمان ثبت است و هر بار به خاطر می‌آوریم موسیقی ایرانی موسیقی قومیت ما است و در هر ناحیه رنگ و بوی خود را دارد موسیقی ایرانی که در شرق جهان نشانه از معنویت شرقی است و عرفان و معنویت شرقی با موسیقی ایرانی پیوند ناگسستنی دارد اگر موسیقی ایرانی با این نوا‌ها را پاس بداریم و جزئی از درجه فرهنگی بالای خود آن را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهیم بیش از گذشته در ارتباطات و تعاملات موثر خواهد بود موسیقی ایرانی اخلاق آداب و فرهنگ ایرانی را به همراه دارد جشنواره موسیقی فجر میدانی برای حضور متنوع گونه‌های مختلف موسیقی ایرانی و جهانی است گفتگوی جهانی از طریق موسیقی بی کلام فرصتی است تا بین کشور‌ها تعامل برقرار شود این جشنواره فرصتی است برای انتقال موسیقی ایرانی و گسترش روابط جهانی است و اینک در پایان جشنواره سی و سوم از شیفتگان این موسیقی می‌خواهیم با نگاه درست و همراهی در قوت‌ها و نقد در ضعف هایمان و پیشنهاداتی که دارند ما را در پیشبرد جشنواره‌ای موفق در ادامه راه کمک کنند.

به گزارش ایرناک، گروه‌ها و هنرمندان ایرانی و خارجی شرکت کننده در بخش‌های مختلف سی و سومین جشنواره موسیقی فجر از روز چهارشنبه بیستم دی ماه میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان موسیقی در شش تالار پایتخت بودند.

 

لیست برندگان سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به شرح زیر است:

 • لوح تقدیر در بخش موسیقی کلاسیک برای نوازندگی در آلبوم وکالیست به پریسا پیرزاده تعلق گرفت
 • جایزه باربد به بهترین آهنگسازی بخش کلاسیک مشترکاً تعلق علیرضا مشایخی و کاوه کیهانی
 • بهترین آهنگساز بخش موسیقی بی کلام میلاد درخشانی
 • بهترین آهنگسازی بخش موسیقی ایرانی باکلام کاوه صالحی برای آلبوم این هم حکایتی است

 

بهترین خوانندگی موسیقی ایرانی باکلام علیرضا قربانی

 برندگان سی و سومین جشنواره موسیقی فجر مشخص شدند/ علیرضا قربانی بهترین خواننده موسیقی ایرانی

علیرضا قربانی

 

پس از دریافت جایزه گفت :

جای بسیاری از هنرمندان موسیقی به عنوان نامزد در این سالن خالی است هنر روح دارد و رتبه بندی در درجه چندم است امیدوارم که همه با هم در عرصه موسیقی به خوبی پیش برویم.

 

 • بهترین آهنگسازی بخش موسیقی تلفیقی دستگاهی بی کلام به گلنوش صالحی برای آلبوم ۱۰ تیر تعلق گرفت
 • بهترین آهنگسازی بخش موسیقی تلفیقی دستگاهی با کلام با توجه به هارمونی و فرم جدید در کار به فرزاد میلانی برای آلبوم نوستالژی نامه تعلق گرفت.
 • هیئت داوران در موسیقی تلفیقی با کلام آلبوم حرف بزن میلاد درخشانی را به عنوان بهترین موسیقی انتخاب کرد.
 • میلاد درخشانی پس از دریافت جایزه گفت: امسال دو آلبوم من منتشر شد که از طرف جشنواره مورد پذیرش قرار گرفت و این جوایز را به پدر و مادرم و برادرم تقدیم می‌کنم.
 • بهترین آهنگسازی بخش موسیقی دستگاه بی کلام تعلق گرفت به قاسم رحیم زاده برای آلبوم آواز رود
 • در بخش موسیقی دستگاهی با کلام از سوی هیئت داوران، هیچ یک از آلبوم‌ها حائز تندیس دانسته نشدند.
 • دو جایزه به عنوان لوح تقدیر برای مجید مولانیان برای آلبوم عشق زنده باید و محمد عشقی برای آلبوم سربالا در نظر گرفته شد.

 

مجید مولانیان پس از دریافت جایزه گفت:

دومین جایزه‌ای است که به خاطر این آلبوم دریافت می‌کنم دلیل آن این است که همیشه کیفیت برای من و گروهم مهم بود و فکر می‌کنم جامعه هنری لازم است به این موضوع فکر کند که سطح کیفی آثار را بالا ببریم.

 

در بخش خوانندگی موسیقی دستگاهی باکلام برای بخش بهترین خوانندگی هیچ آلبومی حائز دریافت تندیس شناخته نشد، اما دو لوح تقدیر به سالار عقیلی برای آلبوم میهن وطن خوش‌تر و وحید تاج برای عشق زنده باید داده شد.

 

برندگان سی و سومین جشنواره موسیقی فجر مشخص شدند/ علیرضا قربانی بهترین خواننده موسیقی ایرانی

 

سالار عقیلی بعد از دریافت جایزه گفت:

از شما مردم عزیز و همچنین هیئت داوران سپاسگذارم همان طور که علیرضا قربانی فرمودند: لوح‌ها و جوایز ملاک نیست و مهم تاثیرگذاری هنرمندان جامعه است و امیدوارم هنرمندان با هم خوب باشند و از هم روی برنگردانند و صرفاً در مجالس ختم همدیگر را نبینند.

 

جایزه باربد بهترین موسیقی به موسسه پرده هنر موسیقی به مدیریت امیرعباس ستایشگر رسید.

 

ستایشگر پس از دریافت جایزه گفت:

از روند مثبت دفتر موسیقی که اجازه دادند در این دوره دو ساله با دفتر موسیقی همراهی کنم تشکر می‌کنم کسانی که به من جایزه دادند قطعاً برای تشویق به فعالیت جوانان است و الا پیشکسوتان زیادی در این عرصه حضور دارند که لیاقتشان دریافت این جایزه است از وزیر فرهنگ و ارشاد و مجلس تقاضا می‌کنم قانون کپی رایت را در مجلس بررسی کرده و به تصویب برسد تا کار‌های ما بدون اجازه کپی نشود برای بهبود این وضعیت نیازمند نگاه مسئولین هستیم.

 

بهترین آهنگسازی بخش موسیقی پاپ تعلق می‌گیرد به کاوه یغمایی برای آلبوم ناگهان رفته و باربد بهترین خوانندگی موسیقی پاپ به مهدی یراحی برای آلبوم قدی رسید.

 

برندگان سی و سومین جشنواره موسیقی فجر مشخص شدند/ علیرضا قربانی بهترین خواننده موسیقی ایرانی

 

مهدی یراحی پس از دریافت جایزه گفت:

دیروز هوای اهواز بسیار خراب بود و من نگران هموطنانم در خوزستان هستم تصمیم گرفتم از طریق این تریبون یادی از مردمم کنم تا شاید فکری به حالشان شود از هیئت داوران برای این انتخاب تشکر می‌کنم و از همه عواملی که در فراهم آوردن این آلبوم مرا یاری کردند تشکر می‌کنم.

 

لوح تقدیر بخش موسیقی نواحی به واسطه اجرای درست قطعات و تنظیم درست به شهبار شاهین پور برای آلبوم میخک بند رسید.

اثر برگزیده و مولف در بخش پژوهش به فوزیه نشر از پیشگامان پژوهش در حوزه موسیقی نوایی رسید.

پایان بخش مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر اجرای موسیقی پاپ توسط مهدی یراحی بود.


تاریخ : 96/11/01

mizan

بازدید : 4,586 بار
جزئیات و برگزیدگان جشنواره موسیقی فجر 96
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی