در ادامه عکس کیهان کلهر و همسرش زهره سلطان آبادی در حاشیه جشن موسیقی ما را مشاهده خواهید کرد.

کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما

کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کیهان کلهر (زادهٔ ۳ آذر ۱۳۴۲ در تهران) آهنگ‌ساز و نوازندهٔ کُرد زبان اهل ایران می‌باشد.کمانچه ساز تخصصی کیهان کلهر است، وی در کنار کمانچه، تنبور، سه‌تار و شاه‌کمان نیز می‌نوازد.

کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کلهر در زمینه آهنگسازی برای موسیقی متن فیلم هم فعالیت داشته‌است، او با هنرمندان مختلف از فرهنگ‌های دیگر همکاری‌هایی داشته‌است. همکاری هنری کلهر با اردال ارزنجان از ترکیه، شجاعت حسین خان از هند، یویوما از چین، ژائو ژیپینگ، عالیم قاسمف از جمهوری آذربایجان، بروکلین رایدر از آمریکا، ارکستر فیلارمونیک نیویورک، کوارتت کرونوس، و گروه سازهای بادی هلند، او را به هنرمندی بین‌المللی تبدیل کرده‌است. کلهر با هنرمندان ایرانی از جمله محمدرضا شجریان، علی‌اکبر مرادی، شهرام ناظری، حسین علیزاده و گروه دستان هم به اجرای موسیقی پرداخته‌است.

کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کیهان کلهر و همسرش در حاشیه جشن موسیقی ما-ایرناک کیهان کلهر با آلبوم‌های بی تو بسر نمی‌شود، فریاد، باران و فراتر از نقشه جغرافیا که در آن‌ها به‌عنوان آهنگ‌ساز و نوازنده نقش داشته نامزد جایزه گرمی شده‌است. در پنجاه و نهمین مراسم جایزه گرمی، کیهان کلهر به همراه گروه جاده ابریشم به رهبری یویوما توانستند با آلبوم sing me home موفق به کسب جایزه گرمی بهترین موسیقی جهانی شوند

(1 رای)
بازدید : 77 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی