اشکان خطیبی در اینستاگرام به ماجرای تخریب خانه نیما یوشیج واکنش نشان داد.

اشکان خطیبی بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار پستی در صفحه‌ی اینستاگرام خود به اخبار منتشر شده در خصوص تخریب منزل نیما یوشیج واکنش نشان داد.واکنش اشکان خطیبی به ماجرای تخریب خانه نیما یوشیج + عکس در ایرناک واکنش اشکان خطیبی به ماجرای تخریب خانه نیما یوشیج + عکس در ایرناک

وی در این پست اینستاگرامی با آوردن شعری از نیما یوشیج، بخشی از نامه هنرمندان به شهردار تهران در این باره را در اینستاگرامش نوشت.

خطیبی در اینستاگرام نوشت:

"در پی انتشار اخباری درباره تخریب منزل پدر شعر نو فارسی؛ جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در نامه‌ای به محمد علی نجفی، شهردار تهران خواستار حفظ خانه «نیما یوشیج» و تبدیل آن به موزه شدند.

خانه‌ام ابری‌ست/ یکسره روی زمین ابری‌ست با آن... (نیما)

جناب آقای محمدعلی نجفی
شهردار ارجمند تهران
خانه‌ی نیما یوشیج در تهران بخشی از میراث فرهنگی ایران معاصر است که با همه‌ی بی‌مهری‌ها، هنوز بر جای است. ما، اهل فرهنگ و هنر، از این بی‌مهری ها و نابه‌سامانی‌ها - به ویژه خبرهای ناگوار اخیر و شرایط تاسف‌بار حاضرِ این خانه- آشفته و نگرانیم و از جناب‌عالی می‌خواهیم با خرید این خانه توسط شهرداری تهران و سامان‌دهی و تغییر کاربری به عنوان "خانه-موزه‌ی نیما یوشیج"، این اثر ملی، تاریخی و فرهنگی را از گزند باد و باران، و سایه‌گستری ابرهای سیاه ویرانی و بی‌سامانی حفظ کنید."

 

واکنش اشکان خطیبی به ماجرای تخریب خانه نیما یوشیج +عکس

بازدید : 4,817 بار
واکنش اشکان خطیبی به ماجرای تخریب خانه نیما یوشیج + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی