الناز شاکردوست که تا همین چند روز پیش از پشت صحنه نمایش "گم و گور" پست میگذاشت، عکسی را در هتل یخی معروف در سوئد گذاشته است.

الناز شاکردوست در هتل یخی سوئد + عکس در ایرناک الناز شاکردوست در هتل یخی سوئد + عکس در ایرناک نخستین هتل یخی جهان، در سال ۱۹۸۹ میلادی در شمال سوئد و از برف و یخ ساخته شد. اکنون و پس از گذشت ۲۷ سال از ساخت آن، بازسازی و به نام «هتل یخی ۳۶۵» در تمام طول سال قابل استفاده گردیده است.

تکنولوژی جدید سرمایش نوری این هتل را در کنار همه امکانات دیگر آن از جمله گالری های هنری و ۱۰ سوئیت مجلل برای بازدیدکنندگان این مکان رویایی و به افسانه ای بدل کرده است. با این تکنولوژی امکان بهره بردن از خورشید در نیمه های شب و در کنار نورهای مناطق شمالی کره زمین به وجود آمده است.

این هتل در ۲۰۰ کیلومتری شمال دایره آرکتیک و در Jukkasjärvi واقع شده است. در این هتل هر سال تغییراتی برای نوسازی انجام می پذیرد. به عنوان مثال در فصل بهار، چیزی حدود ۵۰۰۰ تن یخ از رودخانه نزدیک آن که  River Torne نام دارد، به این مکان آورده می شود و در طول تابستان نیز در انبارهای سرد نگهداری می شوند.

هر سال و زمانی که بخش هایی از این هتل شروع به آب کردن می کند، برای حفظ ساختار آن، مراحل ساخت مجدد انجام می پذیرد. به این ترتیب هر سال قطعات جدیدی از یخ به آن اضافه می شود.

الناز شاکردوست که تا همین چند روز پیش از پشت صحنه نمایش "گم و گور" پست میگذاشت، عکسی را در هتل یخی معروف در سوئد گذاشته است. الناز سال میلادی را در یکی از سردترین کشور های جهان نو خواهد کرد.

الناز شاکردوست در هتل یخی سوئد + عکس در ایرناک

بازدید : 2156 بار
(1 رای)
الناز شاکردوست در هتل یخی سوئد + عکس - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی