“محمدرضا گلزار” سوپراستار این روزهای سینمای کشور با نقشی ماندگار در سام و نرگس به دنیای هنر وارد شد و توانست نقش های ماندگاری را خلق کند و سوپراستار سینمای کشور شود.

نقش هایی که با محمدرضا گلزار ماندگار شد

فیلم هایی که محمدرضا گلزار در آنها نقش اول بود + تصاویر در ایرناک فیلم هایی که محمدرضا گلزار در آنها نقش اول بود + تصاویر در ایرناک اواخر دهه هفتاد بود که جوانی خوش چهره و با سیمایی که آرامش در آن وجود داشت توسط ایرج قادری به دنیای سینما معرفی شد و توانست در اولین بازی سینمایی اش نظر بسیاری از اهالی دنیای هنر را به خود جلب کند.

جوان 23 ساله ای که برای نخستین بار جلوی دوربین فیلم سام و نرگس رفت و توانست اثری ماندگار را خلق کند کسی جز محمدرضا گلزار سوپراستار این روزهای سینما نبود. محمدرضا گلزار بازیگر معروف و محبوب این روزهای سینما برای اولین بار در سال 79 جلوی دوربین ایرج قادری در فیلم سام و نرگس رفت و توانست اثری ماندگار را خلق کند. این هنرمند کشورمان که علاوه بر بازیگری دستی در دنیای موسیقی نیز دارد در اغلب فیلم هایش در نقش اول یا مکمل جلوی دوربین رفت و توانست آن نقش را ماندگار کند. به همین بهانه نگاهی به نقش های ماندگار و اول محمدرضا گلزار داشته ایم که در قالب یک گزارش تقدیم شما میکنیم.

نقش های اول و ماندگار “محمدرضا گلزار”

محمدرضا گلزار در سام و نرگس

محمدرضا گلزار کشف ایرج قادری در دنیای هنر بود که در اولین تجربه بازی به ثمر نشست . سال 79 ایرج قادری برای نقش سام در فیلم سام و نرگس محمدرضا گلزار را انتخاب کرد و این بازیگر جوان توانست به خوبی از عهده نقشش برآید.

محمدرضا گلزار

سام و نرگس با بازی محمدرضا گلزار

نوشین حسین خانی بازیگر نقش مقابل محمدرضا گلزار را در این فیلم بازی میکرد و داستان سام و نرگس داستان یک رفاقت و عشق است. سام (محمدرضا گلزار) و عبد و امید با هم رفقای صمیمی هستند. با گذشت زمان سام به نرگس، خواهر عبد علاقه مند می شود. عبد که قهرمان ورزشی می شود از سام چاقویی را به عنوان هدیه دریافت می کند و وقتی با چاقو ژست می گیرد سام از او عکس می گیرد. بعد از مدتی مشخص می شود که امید هم به نرگس علاقه مند شده، به همین دلیل برای انتقام از سام ماجرای علاقه مندی او را به نرگس، برای عبد تعریف می کند. عبد عصبانی به دیدار سام می رود؛ و آن جا به جای سام، خود را با چاقو مجروح می کند که منجر به فوت او می شود. سام در این میان قاتل شناخته می شود و حکم اعدام او صادر می شود. اما روز عروسی امید و نرگس، با دیدن عکس عبد، واقعیت مشخص شده و پدر نرگس روز اعدام سام، او را می بخشد.


محمدرضا گلزار در شام آخر

بعد از درخشش محمدرضا گلزار در سام و نرگس ، یکسال بعد فریدون جیرانی محمدرضا گلزار را برای بازی در فیلم شام آخر انتخاب کرد. فریدون جیرانی با این فیلم به شهرت و محبوبیت محمدرضا گلزار کمک کرد و این فیلم یکی از فیلم های پرمخاطب سینما شد.

محمدرضا گلزار

شام آخر با بازی محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار در شام آخر با بازیگران مطرح و با تجربه ای چون ثریا قاسمی ، کتایون ریاحی و آتیلا پسیانی همبازی بود. شام آخر روایتگر داستان میهن مشرقی با بازی کتایون ریاحی است که بعد از سالها زندگی با همسرش از او جدا شده و همراه با دخترش به خانه قدیمی پدرش میرود . ورود مانی معترف با بازی محمدرضا گلزار به این داستان ماجراهای دیگری رقم میخورد .


محمدرضا گلزار در چشمان سیاه

ایرج قادری بعد از تجربه موفق همکاری با محمدرضا گلزار در سام و نرگس بار دیگر در چشمان سیاه به سراغ محمدرضا گلزار رفت.محمدرضا گلزار در این فیلم با ماه چهره خلیلی همبازی بود .

محمدرضا گلزار

فیلم چشمان سیاه با بازی محمدرضا گلزار

داستان چشمان سیاه ایرج قادری داستان غزل دلاویز و سورنا است که در یک دانشکده تحصیل می کنند و هر دو شاعرند. غزل به دلیل ناراحتی چشمی از تحصیل در دانشگاه انصراف می دهد و بعد از مدتی بینایی اش را از دست می دهد سورنا که نگران سرنوشت غزل شده به سراغ او می رود تا در درس های دانشگاهی کمکش کند و به تدریج بین آن ها علاقه ای ناگفته به وجود می آید و..


محمدرضا گلزار در گل یخ

محمدرضا گلزار در سال 83 فیلم گل یخ را با کیومرث پوراحمد بازی کرد و در چند روز نمایش به فروش قابل ملاحظه ای دست یافت. محمدرضا گلزار در این فیلم با الناز شاکردوست همبازی بود و این اولین حضور الناز شاکردوست در سینما محسوب میشد.

محمدرضا گلزار

فیلم سینمایی گل یخ با بازی محمدرضا گلزار

الناز شاکردوست در این فیلم در نقش همسر محمدرضا گلزار جلوی دوربین رفت و این فیلم روایتگر داستان زندگی دختر و پسری است که به هم علاقه مندند اما برای ازدواج با مخالفت پدر دختر روبرو میشوند.


محمدرضا گلزار در آتش بس

سال 85 بود که دیگر اهالی سینما به خوبی محمدرضا گلزار را میشناختند . تهمینه میلانی برای فیلم آتش بس به سراغ محمدرضا گلزار رفت و او را برای نقش مقابل مهناز افشار در فیلمش انتخاب کرد. اکران فیلم آتش بس با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان سینما همراه بود و محمدرضا گلزار بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

محمدرضا گلزار

بازی متفاوت محمدرضا گلزار در آتش بس

سایه با بازی محمدرضا گلزار مهندس آرشیتکت، برای طلاق از همسرش یوسف با بازی محمدرضا گلزار که مهندس راه و ساختمان است، نزد وکیل می رود اما تصادفاً گذرش به مطب یک روان شناس می افتد.


محمدرضا گلزار در کلاغ پر

شهرام شاه حسینی در سال 86 فیلم سینمایی کلاغ پر را ساخت و برای ایفای نقش اول فیلمش به سراغ محمدرضا گلزار رفت. محمدرضا گلزار و مهناز افشار باز هم زوج هنری فیلم را تشکیل دادند و در سینماها مورد تشویق قرار گرفتند.

محمدرضا گلزار

کلاغ پر با بازی متفاوت محمدرضا گلزار

داستان فیلم کلاغ پر از این قرار بود :رضا (محمدرضا گلزار) پس از دو سال نامزدی با رویا (بهنوش طباطبایی) و پس از چندی بیکاری، در روزنامه ای کار پیدا می کند و با شادمانی با رویا تماس می گیرد تا قرار عروسی را بگذارند، ولی رویا با او برخورد سردی می کند، چون به پیشنهاد مادرش با جوانی پولدار به نام مسعود (حسام نواب صفوی) که در دنیای مد کار می کند نامزد کرده و می خواهد با او به شمال برود.


محمدرضا گلزار در سلام بمبئی

سلام بمبئی جدیدترین فیلم محمدرضا گلزار بود که در نقشی اصلی جلوی دوربین رفت. در فیلم جدید قربان محمدپور که ملودرامی عاشقانه بود محمدرضا گلزار بازیگر نقش جوانی عاشق پیشه بود که به دختری هندی علاقه مند میشود.

محمدرضا گلزار

سلام بمبئی با بازی محمدرضا گلزار

سلام بمبئی با بازی محمدرضا گلزار یکی از فیلم های پرفروش سال 95 بود و بنیامین بهادری و همسرش شایلی محمودی از دیگر بازیگران این فیلم سینمایی بودند.

بازدید : 28,654 بار
فیلم هایی که محمدرضا گلزار در آنها نقش اول بود + تصاویر
3.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی