امروز 15 فروردین همزمان با سالروز تولد آتش تقی پور و درگذشت پروین اعتصامی است که ما در این مطلب شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

بیوگرافی کوتاه چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 15 فروردین

امروز 15 فروردین همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 15 فروردین اشاره میکنیم و شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.چهره های متولد و درگذشته در 15 فروردین + عکس و بیوگرافی در ایرناک چهره های متولد و درگذشته در 15 فروردین + عکس و بیوگرافی در ایرناک

کدام چهره های مشهور ایرانی 15 فروردین متولد شدند و درگذشتند

آتش تقی پور

آتش تقی پور بازیگر پیشکسوت کشورمان در 15 فروردین 1324 در خوی متولد شد. معمای شاه جدیدترین سریال تلویزیونی او محسوب میشود.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در15 فروردین+ عکس

آتش تقی پور بازیگر کشورمان در 15 فروردین متولد شد

در سال 1349 در رشتهٔ بازیگری و کارگردانی فارغ التحصیل شد و به عنوان بازیگر با کارگاه نمایش در چندین اجرا همکاری کرد. اولین کار حرفه ای او بازی در نمایش حکومت زمانخان به کارگردانی رکن الدین خسروی بود که در سال 1346–1345 در تالار سنگلج به اجرا درآمد.


پروین اعتصامی

رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی متولد 25 اسفند 1285 در تبریز و درگذشته 15 فروردین 1320 در تهران شاعر ایرانی است که به عنوان مشهورترین شاعر زن ایران از او یاد شده است.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در15 فروردین+ عکس

پروین اعتصامی شاعر کشورمان در 15 فروردین درگذشت

تنها اثر چاپ و منتشر شده از پروین، دیوان اشعار اوست؛ که دارای 606 شعر شامل؛ اشعاری در قالب های مثنوی، قطعه و قصیده می شود. پروین بیشتر به دلیل به کار بردن سبک شعری مناظره در شعرهایش، معروف است.

بازدید : 1,132 بار
چهره های متولد و درگذشته در 15 فروردین + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی