امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد وحید جلیلوند کارگردان ، بازیگر و مجری کشورمان است که در ادامه شما را بیشتر با او آشنا میکنیم.

 چهره های مشهور ایرانی که در 21 اسفند متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 21 اسفند رسیدیم. به نظر شما امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی است ؟! اگر شما هم متولد اسفند هستید و دوست دارید که بدانید سالروز تولد شما با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است همراه ما باشید.چهره های متولد و درگذشته در 21 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناک چهره های متولد و درگذشته در 21 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناک

امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد وحید جلیلوند کارگردان ، بازیگر و مجری کشورمان است که در ادامه شما را بیشتر با او آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 21 اسفند متولد شدند

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند بازیگر ، مجری ، صداپیشه و کارگردان کشورمان فعالیت هنری خود را از 15 سالگی با بازی در تئاتر شروع کرد و با گویندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی در رادیو ادامه داد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 21 اسفند + تصاویر

وحید جلیلوند کارگردان سینما در 21 اسفند متولد شد

اولین نقش آفرینی جدی او در تلویزیون در مقام بازیگر در سال 1388 و بازی در سریال نردبام آسمان به کارگردانی محمدحسین لطیفی، در نقش غیاث الدین جمشید کاشانی، اخترشناس و ریاضی دان شهیر ایرانی است.

سریال نردبام آسمان با بازی وحید جلیلوند

وحید جلیلوند در سریال نردبام آسمان

نخستین فیلم سینمایی بلند او در سال 1393 به نام چهارشنبه 19 اردیبهشت در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به نمایش درآمد و در بخش نگاه نو، سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را تصاحب کرد.

وحید جلیلوند کارگردان بدون تاریخ بدون امضاء در جشنواره ونیز

وحید جلیلوند در جشنواره ونیز

فیلم سینمایی بدون تاریخ، بدون امضا که وحید جلیلوند کارگردانی، نویسندگی فیلمنامه و تدوین آن را به عهده داشته است، موفق به دریافت چندین نامزدی و سیمرغ بلورین از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شدو در جشنواره ونیز نیز افتخاراتی برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

بازدید : 1,253 بار
چهره های متولد و درگذشته در 21 اسفند + عکس و بیوگرافی
3.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی