سالگرد درگذشت سه تن از چهره های مشهور ایران چون ایران دفتری ، تهمینه اردکانی و ایرج دوستدار در امروز 26 اسفند است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی که در 26 اسفند درگذشتند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی و سالروز درگذشتشان به 26 اسفند رسیدیم . امروز 26 اسفند همزمان با سالروز درگذشت سه تن از چهره های مشهور ایرانی است که همه آنها از پیشکسوتان عرصه هنر هستند و در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.چهره های متولد و درگذشته در 26 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناک چهره های متولد و درگذشته در 26 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناک

این چهره های مشهور ایرانی در 26 اسفند درگذشتند

ایران دفتری

ایران دفتری بازیگر سینما و تئاتر ایران متولد سال 1286 بود. معروف ترین نقش کارنامه بازیگری او در فیلم قیصر ساخته مسعود کیمیایی رقم خورد. او در این فیلم نقش مادر قیصر را بازی کرد. رخشان بنی اعتماد مستندی دربارهٔ او تحت عنوان آخرین دیدار با ایران دفتری ساخته است.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 26 اسفند + تصاویر

ایران دفتری بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر کشورمان

ایران دفتری در 26 اسفند 1374 درگذشت. پیکر وی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.


تهمینه اردکانی

تهمینه اردکانی کارگردان کشورمان با شروع جنگ ایران و عراق به جبهه رفت و در آنجا علاوه بر مداوای سربازان مجروح به کار عکاسی نیز پرداخت.فیلمسازی را از سال 1362 به اتفاق همسرش با ساخت فیلم کوتاه «بچه های بالاچلی» آغاز کرد. در سال 1364 به اتفاق همسرش برای ادامهٔ تحصیل عازم مسکو شد و در آنجا با وجود داشتن دو فرزند با تلاشی شبانه روزی در رشتهٔ فیلمنامه نویسی به تحصیل ادامه داد.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 26 اسفند + تصاویر

تهمینه اردکانی کارگردان گلبهار در 26 اسفند درگذشت

در شامگاه 26 اسفند 1372 هواپیمای 130-C که وی و دو فرزند و همسرش در آن از مسکو به تهران می آمدند سقوط کرد و او به همراه خانواده اش جان باخت.


ایرج دوستدار

ایرج دوستدار دوبلور شخصیت جان وین در 3 اسفند 1309 متولد شد.ایرج دوستدار از سال 1328 از طریق عموی خود آقای سبحانی، وارد کار تئاتر شدند و مدت 12 سال در این رشته فعالیت داشتند. وی از سال 1321 وارد کار دوبله شدند.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 26 اسفند + تصاویر

ایرج دوستدار دوبلور کشورمان در 26 اسفند درگذشت

ایرج دوستدار در 26 اسفند 1375 درگذشت و در آرامستان خاوران به خاک سپرده شد.

بازدید : 967 بار
چهره های متولد و درگذشته در 26 اسفند + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی