در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به بیست و هشتمین روز از بهمن ماه رسیدیم.امروز سالروز درگذشت محمد خواجوی ها ، از چهره های مشهور ایرانی است که با لقب مانی در بین اهالی دنیای هنر شناخته میشود.

چهره های مشهور ایرانی که در 28 بهمن متولد و درگذشته اند

در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به بیست و هشتمین روز از بهمن ماه رسیدیم. امروز 28 بهمن همزمان با سالروز درگذشت یکی از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از او می پردازیم.چهره های متولد و درگذشته در 28 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناک چهره های متولد و درگذشته در 28 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناک

28 بهمن سالروز درگذشت محمد خواجوی ها دوبلور و بازیگر

محمد خواجوی ها

محمد خواجوی ها ملقب به مانی مدیر دوبلاژ ، گوینده رادیو و بازیگر به عنوان نخستین مدیر دوبلاژ سریال های تلویزیونی و اولین گوینده ی برنامه ی رادیویی راه شب شناخته می شود.

28 بهمن سالروز درگذشت محمد خواجوی ها دوبلو و بازیگر

محمد خواجوی ها دوبلور سرشناس کشورمان

محمد خواجوی ها در 30 آذر 1307در لاهیجان متولد شد، وی بنیانگذار دوبله فیلم های تلویزیونی از سال 1341 در تلویزیون می باشد. این هنرمند کشورمان سرپرستی مدیریت دوبله سریال جنگجویان کوهستان و گویندگی مستند راز بقا را بعهده داشته که مورد استقبال بینندگان و مخاطبین نیز قرار گرفته است.

28 بهمن سالروز درگذشت محمد خواجوی ها دوبلو و بازیگر

محمد خواجوی ها دوبلور سریال جنگجویان کوهستان

اولین فیلم تلویزیونی را با حضور منوچهر والی زاده، حسین کمانی، علی غلامحسینی، بهروز وثوقی، امیر هوشنگ قطعه ای و مرحومه تاجی احمدی دوبله کرده است. مانی دومین سریال تلویزیونی را با حضور خسرو شایگان، غلامعلی افشاریه، حسن عباسی و فرشید فرزان و بدری نواللهی دوبله کرد.

محمد خواجوی ها صبح روز 28 بهمن 1385 در سن 78 سالگی در بیمارستان طوس تهران بر اثر بیماری درگذشت.

بازدید : 1,187 بار
چهره های متولد و درگذشته در 28 بهمن + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی