بهرنگ علوی بازیگر کشورمان که مدتی قبل به پاریس سفر کرده بود تصویری از حضور در کنار کلیسای نوتردام پاریس را به اشتراک گذاشت.

آخرین عکس از کلیسای نوتردام پاریس پیش از آتش سوزی در صفحه بهرنگ علوی

کلیسای نوتردام پاریس یکی از معروف ترین کلیساهای دنیاست که به دلیل قدمت از شهرت و اهمیت خاصی برخوردار است. شب گذشته 26 فروردین ماه آتش سوزی مهیبی در کلیسای نوتردام پاریس رخ داد و بخش اعظمی از این کلیسای بزرگ در آتش سوخت.عکس بهرنگ علوی و کلیسای نوتردام پاریس پیش از آتش سوزی در ایرناک عکس بهرنگ علوی و کلیسای نوتردام پاریس پیش از آتش سوزی در ایرناک

بهرنگ علوی بازیگر کشورمان که مدتی قبل به پاریس سفر کرده بود تصویری از حضور در کنار کلیسای نوتردام پاریس را به اشتراک گذاشت.

عکس بهرنگ علوی با کلیسای نوتردام پاریس

با انتشار خبر آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس ، بهرنگ علوی بازیگر کشورمان تصویری از شهر پاریس و کلیسای نوتردام پاریس را با همراهانش به اشتراک گذاشت.

عکسی از بهرنگ علوی در کنار کلیسای نوتردام پاریس

بهرنگ علوی در کنار کلیسای نوتردام پاریس پیش از آتش سوزی

بهرنگ علوی با انتشار این عکس از کلیسای نوتردام پاریس نوشت : کلیسای جامع نوتردام پاریس در آتش سوخت.

این کلیسای بسیار زیبا در کنار رود سِن که 750 سال پیش ساخته شده بود شهرتش را مرهون رُمان گوژپشت نوتردام ویکتور هوگو بود . برج های دوقلوی کلیسا در رُمان گوژپشت نوتردام اثر ویکتور هوگو محل زندگی کازیمودوی گوژپشت هستند.

اهمیت آن در این است که زیباترین اثر در معماری گوتیک می باشد. برای تزیین داخل و خارج آن صدها مجسمه کوچک و بزرگ از سنگ یا چوب تراشیده اند. و به مرور زمان ناقوسهای متعددی در برج های این کلیسا نصب شده اند بزر گترین آن ها که امانوئل نام دارد در سال 1685 میلادی ساخته شده که 13 تن وزن دارد و تنها زبانه آن تقریباً 500 کیلو می باشد. این ناقوس فقط در موارد استثنائی و فقط چند بار در سال نواخته می شود مثلاً 11 نوامبر که سالروز پایان جنگ جهانی اول است ناقوس هایی که سه بار در روز به صدا در می آیند وزنشان بین 767 کیلو تا 1915 کیلو می باشد. دو دستگاه اُرگ هم در کلیسا موجود استکه بزرگترین آن ها 7374 لوله دارد.

عکس یادگاری بهرنگ علوی با برج ایفل

عکسی از بهرنگ علوی در کنار برج ایفل

بهرنگ علوی در نوروز امسال سفری به شهر پاریس داشته و تصاویری از این سفر به یادماندنی را با همراهانش به اشتراک گذاشته است.

آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس در آتش سوخت

در خبرهای منتشر شده رسانه ها علت آتش سوزی عظیم در کلیسای نوتردام پاریس نوسازی بخش هایی از این کلیسا عنوان شده است.

عکسی از کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس پیش از آتش سوزی

بازدید : 890 بار
عکس بهرنگ علوی و کلیسای نوتردام پاریس پیش از آتش سوزی
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی