خودش می‌گفت "مرتضی، بچه‌ی تهرون"استاد مرتضی احمدی اصالتا اهل شهر زیبای تفرش بود.

10 آبان ماه زادروز استاد مرتضی احمدی گرامی باد.-ایرناک 10 آبان ماه زادروز استاد مرتضی احمدی گرامی باد.-ایرناک مرتضی احمدی (زادهٔ ۱۰ آبان ماه ۱۳۰۳ تهران، درگذشتهٔ ۳۰ آذر ۱۳۹۳ تهران)بازیگر سینما و تلویزیون، صداپیشه وخواننده اهل ایران بود. به نوشته علی شیرازی او در چهار عرصهٔ «سینما، تلویزیون، رادیو و تئاتر» بازیگری صاحب سبک، در هنر دوبلاژ گوینده‌ای با یک صدای خاص و منحصربه‌فرد و نیز یادآور عصر طلایی دوبله در کشورمان بود.

10 آبان ماه زادروز استاد مرتضی احمدی گرامی باد.-ایرناک 10 آبان ماه زادروز استاد مرتضی احمدی گرامی باد.-ایرناک در نگارش کتاب‌هایش نیز نویسنده‌ای یکّه، خوش‌قلم و توانا نشان می‌داد. کتاب‌هایی که هر یک برآمده و چکیده‌ای از سال‌ها پرسه زدن و جدیت در یکی از عرصه‌های مورد علاقه و فعالیتش بودند.

10 آبان ماه زادروز استاد مرتضی احمدی گرامی باد.-ایرناک 10 آبان ماه زادروز استاد مرتضی احمدی گرامی باد.-ایرناک در هنر آواز و موسیقی نیز یکی از معدود خوانندگان سبک بیات تهران بود، به علاوه این‌که نام و صدایش در زمرهٔ انگشت‌شمار پیش‌پرده خوانان قدیم برده می‌شد. او کسی بود که از هر انگشتش هنری در حد کمال یا دست‌کم نزدیک به کمال‌یافتگی می‌بارید و خالق گنجینه‌ای از چند هنر گوناگون به شمار می‌رفت.

منبع:ویکی پدیا

(1 رای)
بازدید : 1311 بار
10 آبان ماه زادروز استاد مرتضی احمدی گرامی باد. - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی