حتما تا حالا با این موضوع برخورد کردید که بخواهید عدد رو به حروف تبدیل کنید. تبدیل عدد به حروف در اکسل سوال بسیاری از کاربران اکسل است.

این موضوع بیشتر در فاکتورها، فیش حقوقی، صورتحسابها و … مطرح می شود. مثلا اینکه میخواهیم حقوق دریافتی فرد، جمع صورتحساب یا … به حروف فارسی نوشته شود.آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف در اکسل در ایرناک آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف در اکسل در ایرناک

برای این کار از افزونه (که لینک آن در پایان این آموزش قرار داده شده) استفاده میکنیم. پس از نصب این افزونه، تابعی به نام ABH (عدد به حروف) به توابع اکسل اضافه می شود که یک آرگومان دارد و آن هم عدد مورد نظر که باید به حروف تبدیل شود.

به تصویر زیر دقت کنید:

آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف در اکسل در ایرناک

 

تبدیل عدد به حروف در اکسل – تابع ABH و تبدیل عدد به حروف فارسی

نحوه نصب افزونه :

فایل افزونه را دانلود کنید.

طبق مسیر زیر افزونه را نصب کنید :

File/ Excel options/ Add-ins/ Go/ Browse/ انتخاب فایل افزونه/ Ok

پس از نصب، تابع مورد نظر بصورت خودکار به توابع اکسل اضافه می شوند.

نکته طلایی :

چون اکسل، افزونه رو از روی سیستم داره میخونه، در صورتی که فایل رو جابجا کنیم، مثلا ایمیل کنیم و یا از طریق فلش، به سیستم دیگری منتقل کنیم، همه فرمول های موجود در افزونه که در فایل مورد استفاده قرار گرفته اند با خطا مواجه می شوند.

برای اینکه این اتفاق نیفته باید طبق ویدئو زیر عمل کنیم :

 

 

 

همانطور که در بالا مشاهده میکنید، کافیه ماژول مربوطه در افزونه رو با Drag & Drop به فایل مقصد منتقل کنیم. با این روش، در صورت انتقال فایل نیز، عملکرد صحیح خواهد داشت.

نکته :

حتما فایل را در نهایت با فرمت Xlsm ذخیره کنید. در غیر اینصورت، کدهای VBA از بین خواهند رفت.

پیوست‌ها :
  • ABH (239 بارگیری)
بازدید : 13,199 بار
آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف در اکسل
4.3
out of
5
(
3
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی