به معنای برنامه نویسی شی گرا است که در بسیاری از مواقع از مخفف آن OOP استفاده میشود. این روش برنامه نویسی  در PHP4 ایجاد شد و در php5  کمی توسعه یافت.

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک در این درس میخواهیم  برنامه نویسی شی گرا و اجزای آن را معرفی کنیم.

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک  

اساس برنامه نویسی شی گرا و شی ها در PHP

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک در دنیای واقعی یک سری شی در اطراف ما است که هر کدام کار انجام میدهند برای مثال : ماشین و لامپ. با استفاده از ماشین میتوانیم رانندگی کنیم و لامپ ایجاد روشنایی میکند. این ها تنها عملکردی است که ما به چشم می بینیم اما این اشیا فقط این ویژگی ها را دارا نمی باشند. ماشین میتواند با یک سرعت و مسیر خاص حرکت کند، لامپ میتواند روشن یا خاموش باشد، گرما تولید و در یک زمان مشخص میزان وات مشخصی مصرف کند.

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک در PHP نیز اشیا همان گونه هستند، میتوانید به آنها ویژگی خاص اختصاص دهید با این تفاوت که کاربران این ویژگی را در صفحه اصلی سایت مشاهده و با آن ها ارتباط برقرا میکنند. شما میتوانید با استفاده از برنامه نویسی شی گرا به هر یک از این اشیا بگویید چه صفتی و ویژ گی داشته باشند، چگونه ارزیابی شوند و یا تغییر کنند.

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک  

کلاس ها در برنامه نویسی شی گرا

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک PHP  یک راه بسیار ساده برای استفاده از اشیا در برنامه نویسی شی گرا تعریف کرده است و آن هم کلاس ها هستند. کلاس ها یک بسته بندی مشخص از اشیا با تمامی ویژگی ها و روش ها است. میتوانیم این گونه تصور کنید که کلاس ها نماینده های برنامه ریزی کننده برای اشیا هستند و رابط آن ها  با افراد در محیط اصلی سایت کد ها PHP است! میتوانید یک بار کلاس PHP را تعریف کنید و در صورتی که نیاز داشتید بی نهایت بار از آن استفاده کنید.

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک  

برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک برنامه نویسی شی گرا در php-ایرناک یک نمونه از این برنامه نویسی شی گر

<?php
class Image {
    public function Image() {
        echo "We just created and object!";
    }
}
$image = new Image(); // prints "We just created and object!"
?>

منابع : W3schools/mobtadi/stackoverfollow

(1 رای)
بازدید : 188 بار
برنامه نویسی شی گرا در php - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی