کنترل کننده خطا در PHP به طور پیش فرض وجود ایجاد شده است، حال میخواهیم تابعی را ایجاد کنیم که به طور پیش فرض خطا ها را در طول اجرای اسکریپت ها کنترل کند.

شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک کنترل کننده خطا در PHP به طور پیش فرض وجود ایجاد شده است، حال میخواهیم تابعی را ایجاد کنیم که به طور پیش فرض خطا ها را در طول اجرای اسکریپت ها کنترل کند. همچنین این امکان وجود دارد که برای کدها و اسکریپت های مختلف به صورت پیش فرض کنترل کننده خطا تعریف کنید به همین دلیل میتوانید به شخصی سازی کنترل کننده خطا بپردازید.

شخصی سازی کنترل کننده در PHP

شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک در مثال زیر از با شخصی سازی کنترل کننده خطا برای تمام خطا ها استفاده میکنیم :

set_error_handler("customError");

شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک تا زمانی که از تابع set-error-handel برای شخصی سازی تمام خطا ها استفاده میشود فقط نیاز به یک پارامتر است، البته خودتان میتوانید یک پارامتر دیگر اضافه کنید تا اهمیت خطا را برایتان مشخص کند. به مثال زیر دقت کنید:

<?php
//error handler function
function customError($errno, $errstr)
{
echo "<b>Error:</b> [$errno] $errstr";
}
 
//set error handler
set_error_handler("customError");
 
//trigger error
echo($test);
?>

شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP-ایرناک خطای این مثال تعریف نشدن متغیر test است. در این مثال هیچ تعریفی برای متغیر test نشده است. به همین دلیل خطا خواهد گرفت. خروجی این دستور باید چیزی شبیه به این باشد:

Error: [8] Undefined variable: test

منابع : W3schools/mobtadi/stackoverfollow

(1 رای)
بازدید : 170 بار
شخصی سازی کنترل کننده خطا در PHP - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی