همان طور که در بخش superglobal ها گفته شد متغیرهای سوپرگلوبال GET_$ و POST_$ برای جمع آوری داده از فرم PHP استفاده می‌شوند.

یک نمونه فرم درHTML

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک مثال زیر یک نمونه فرم در HTML با دو ورودی و یک دکمه برای ارسال اطلاعات است.

<!DOCTYPE HTML>
<html>
<body>
 
<form action="welcome.php" method="post">
Name: <input type="text" name="name"><br>
E-mail: <input type="text" name="email"><br>
<input type="submit">
</form>
 
</body>
</html>

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک در این دستور یک فرم با روش post نوشته شده است. و نام و ایمیل را از کاربر می‌خواهد و برای فرم را در این لینک مشاهده کنید.

Post برای فرم HTML

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک وقتی کاربر این بخش ها را با اطلاعات خود پر می‌کند داده ها توسط روش post ذخیره شده و در فایلی به نام welcome.php بررسی می‌شود. ( نام این فایل از دستور نوشته شده توسط html می‌آید) و در نهایت با دستور php زیر به نمایش در می‌آید.

<html>
<body>
 
Welcome <?php echo $_POST["name"]; ?><br>
Your email address is: <?php echo $_POST["email"]; ?>
 
</body>
</html>

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک در این دستور نام کاربر که در فرم خواسته شده بود و ایمیل او چاپ می شود.

welcome irnak
Your email address is این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک همین نتیجه را می‌توان با استفاده روش GET در HTML بدست آورد. این دستور را با دستور نوشتن فرم در HTML با استفاده از POST مقایسه کنید.

<!DOCTYPE HTML>
<html>
<body>
 
<form action="welcome_get.php" method="get">
Name: <input type="text" name="name"><br>
E-mail: <input type="text" name="email"><br>
<input type="submit">
</form>
 
</body>
</html>

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک خروجی این دستور هم همانند دستور اول شامل یک مکان برای نوشتن فایل و یک مکان برای نوشتن ایمیل کاربر و دکمه ارسال است. برای مشاهده این دستور به این لینک در سایت W3schools بروید.

دستور Get در PHP برای فرم HTML

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک وقتی کاربر اطلاعات خود را وارد می‌کند، تمام اطلاعات با استفاده از GET در فایل Welcom-get.php ذخیره می‌شود. این نام را در دستور html تعریف کرده بودیم. و خروجی نام و ایمیل کاربر را در اختیارتان قرار می‌دهد.

<html>
<body>
 
Welcome <?php echo $_GET["name"]; ?><br>
Your email address is: <?php echo $_GET["email"]; ?>
 
</body>
</html>

خروجی

Welcome irnak
Your email address is این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک فقط به این نکته توجه داشته باشید که ما در این جا تنها به کد هایی برای نوشتن یک فرم اشاره کردیم اما این کد ها حفاظتی از کد های شما نمی‌کند. برای حفاظت نیاز به دستورات دیگری هست که در ادامه آموزش به آنها نیز اشاره خواهیم کرد.

مقایسه POST و GET

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک GET و POST هر می‌توانند یک آرایه را ایجاد کنند. این آرایه ها دارای کلید و ارزش است که درآن کلید نام کنترل ها و ارزش ، داده های ورودی در فرم است که کاربر وارد می‌کند.

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک هر دوی GET_$ و POST_$ جزو متغیر های سوپر گلوبال هستند و بدون در نظر گرفتن دامنه و کلاس یا تابع همیشه در دسترس هستند.

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک GET_$ آرایه ای از متغیرها است که از طریق پارامتر های URL به اسکریپت های فعلی منتقل می‌شوند

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک POST-$ آرایه ای از متغیرها است که از طریق روش HTTP POST به اسکریپت های فعلی منتقل می‌شوند.

چه زمانی از GET_$ استفاده می‌کنیم؟

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اطلاعاتی که توسط GET_$ نوشته می‌شود برای همگان قابل مشاهده است و در میزان اطلاعاتی که از فرد می‌خواهید بگیرید دارای محدودیت است. ( بیش از ۲۰۰۰ کاراکتر نمیتوان در آن نوشت) به همین دلیل از GET نباید برای گرفتن کلمه عبور و اطلاعات مهم استفاده کرد.

چه زمانی از POST_$ استفاده می‌کنیم؟

اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اموزش کار با فرم ها در php-ایرناک اطلاعاتی که در POST_$ نوشته می‌شود برخلاف GET_$، برای همگان قابل رویت نیست و در میزان اطلاعاتی که می‌توانیم در آن قرار دهیم هیچ محدودیتی نخواهیم داشت. اما چون متغیر ها در این روش در URL ها نمایش داده نمی شوند، نمی توان آن صفحه را برای کاربر نشانه گذاری کرد.

(1 رای)
بازدید : 232 بار
اموزش کار با فرم ها در php - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی