هنگامی که بخواهیم در MYSQL یک یا چند رکورد را از جدولی حذف کنیم از دستور Delete استفاده میکنیم.

دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک همانند دستور Update که برای به روز رسانی داده ها استفاده میشود، در دستور Delete نیز باید از شرط Where استفاده شود. در صورتی که هیچ شرطی را برای جدول در نظر نگیرید تمام رکورد ها با استفاده از دستور Delete حذف میشوند.

دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک  

نحوه نوشتن دستور Delete
DELETE FROM table-name
WHERE some_column = some_value

دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک در مقابل دستور DELETE FROM نام جدولی که میخواهیم در رکورد هایش را تغییر دهیم را نوشته و با استفاده از شرط WHERE مشخص میکنیم که چه رکورد هایی حذف شوند.

دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک با استفاده از یک مثال نحوه استفاده از این دستور را بهتر متوجه شوید. میخواهیم در جدول ‘person’ رکوردی را حذف کنیم، برای این که تمام اطلاعات حذف نشوند باید برای ان شرط قرار دهیم، شرط این مثال حذف نام خانوادگی Griffin است.

دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک به خاطر داشته باشید برای پردازش داده ها در PHP از تابع ()mysqli_query استفاده میکنیم. این تابع کوئری ها یا کامنت ها را به پایگاه داده متصل میکند.

<?php
$con=mysqli_connect("example.com","peter","abc123","my_db");
// Check connection
if (mysqli_connect_errno())
{
echo "Failed to connect to MySQL: " . mysqli_connect_error();
}
 
mysqli_query($con,"DELETE FROM Persons WHERE LastName='Griffin'");
 
mysqli_close($con);
?>

دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک دستور Delete در پایگاه داده-ایرناک ابتدا به پایگاه داده متصل می شویم و بررسی میکنیم که خطایی در ایجاد این ارتباط وجود نداشته باشد و در صورت وجود خطا، آن را نمایش دهد. سپس اطلاعات مورد نیاز را در تابع ()mysqli_query تعریف میکنیم. سپس در جدول persons نام خانوادگی Griffin حذف میشود و نام بقیه افراد نوشته میشود و در نهایت پایگاه داده بسته میشود.


منابع : W3schools/mobtadi/stackoverfollow

(2 رای)
بازدید : 103 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی