در تمام جداول باید این امکان وجود داشته باشد که در صورت نیاز بتوان اطلاعات درون جدول را تغییر داد و یا به روز رسانی کرد.

دستور Update در پایگاه داده-ایرناک دستور Update در پایگاه داده-ایرناک برای به روز رسانی داده های جداول ساخته شده در پایگاه داده از دستور update استفاده میکنیم. با استفاده از دستور Update داده های تغییر میکنند اما این که کدام داده در کدام جدول تغییر کند باید با دستور where مشخص شود. در صورتی که دستور where را ننویسید تغییرات بر روی تمام جداول ایجاد خواهد شد.

دستور Update در پایگاه داده-ایرناک دستور Update در پایگاه داده-ایرناک  

نحوه نوشتن دستور update در پایگاه داده
UPDATE table_name
SET column1=value, column2=value2,...
WHERE some_column=some_value

دستور Update در پایگاه داده-ایرناک دستور Update در پایگاه داده-ایرناک این دستور را در یک مثال مشاهده کنید:

دستور Update در پایگاه داده-ایرناک دستور Update در پایگاه داده-ایرناک در درس های پیش درباره ساختن جدولی به نام “person” توضیحاتی داده شد. در این مثال میخواهیم سن فردی به نام peter را تغییر دهیم.

دستور Update در پایگاه داده-ایرناک دستور Update در پایگاه داده-ایرناک برای پردازش داده ها در PHP از تابع ()mysqli_query استفاده میکنیم. این تابع کوئری ها یا کامنت ها را به پایگاه داده متصل میکند.

<?php
$con=mysqli_connect("example.com","peter","abc123","my_db");
// Check connection
if (mysqli_connect_errno())
{
echo "Failed to connect to MySQL: " . mysqli_connect_error();
}
 
mysqli_query($con,"UPDATE Persons SET Age=36
WHERE FirstName='Peter' AND LastName='Griffin'");
 
mysqli_close($con);
?>

دستور Update در پایگاه داده-ایرناک دستور Update در پایگاه داده-ایرناک ابتدا به پایگاه داده متصل می شویم و بررسی میکنیم که خطایی در ایجاد این ارتباط وجود نداشته باشد و در صورت وجود خطا، آن را نمایش دهد. سپس اطلاعات مورد نیاز را در تابع ()mysqli_query تعریف میکنیم. میخواهیم در جدول “pesron” سن برابر با ۳۶ شود. اما سن چه کسی؟ با استفاده از دستور where جزئیات فیلد مربوطه را ذکر میکنیم. در غیر این صورت سن تمام افراد در تمام جداول برابر با ۳۶ میشود. و درنهایت تابع ()mysql بسته میشود. در خروجی این دستور تنها سن فردی به نام peter تغییر میکند.


منابع : W3schools/mobtadi/stackoverfollow

دستور Update در پایگاه داده-ایرناک دستور Update در پایگاه داده-ایرناک  

(1 رای)
بازدید : 171 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی