در این درس میخواهیم با استفاده از شرط where استخراج داده ها را محدود نماییم. در حقیقت شرط where مانند یک فیلتر عمل میکند.

شرط where در پایگاه داده-ایرناک شرط where در پایگاه داده-ایرناک در درس قبل نحوه انتخاب داده ها را در جدول پایگاه داده توضیح دادیم. با استفاده از دستور select توانستیم تمام داده های درون این جدول را استخراج نماییم. حال میخواهیم با استفاده از شرط where استخراج داده ها را محدود نماییم. در حقیقت شرط where مانند یک فیلتر عمل میکند.

شرط where در پایگاه داده-ایرناک شرط where در پایگاه داده-ایرناک  

نحوه نوشتن شرط where در پایگاه داده
SELECT column_name(s)
FROM table_name
WHERE column_name operator value

شرط where در پایگاه داده-ایرناک شرط where در پایگاه داده-ایرناک این کد های نشان میدهد که چه متغیری select میشود و از کدام جدول و در این بخش شرط where مشخص میکند که کدام بخش خاص انتخاب شود.

شرط where در پایگاه داده-ایرناک شرط where در پایگاه داده-ایرناک به مثال زیر دقت کنید. در این مثال میخواهیم تمام ردیف ها جدول ” person” که نام “peter” را دارند را استخراج کنیم.

<?php
$con=mysqli_connect("example.com","peter","abc123","my_db");
// Check connection
if (mysqli_connect_errno())
{
echo "Failed to connect to MySQL: " . mysqli_connect_error();
}
 
$result = mysqli_query($con,"SELECT * FROM Persons
WHERE FirstName='Peter'");
 
while($row = mysqli_fetch_array($result))
{
echo $row['FirstName'] . " " . $row['LastName'];
echo "<br>";
}
?>

شرط where در پایگاه داده-ایرناک شرط where در پایگاه داده-ایرناک ابتدا به پایگاه داده متصل شدیم، وجود خطا در اتصال را بررسی کردیم و تا زمانی که ردیفی باقی باشد شرط انتخاب نام “ peter ” را بررسی کرده و نمایش میدهد.


منابع : W3schools/mobtadi/stackoverfollow

(1 رای)
بازدید : 148 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی