7 باشگاه لیگ برتر فوتبال ایران موفق به دریافت مجوز حرفه ای سازی از کنفدراسیون فوتبال آسیا شدند و بدین ترتیب تیم های استقلال و پرسپولیس در آسیا ماندنی شدند.

استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف نشدند!

استقلال و پرسپولیس در آسیا ماندنی شدند در ایرناک استقلال و پرسپولیس در آسیا ماندنی شدند در ایرناک فرصت های لحظه آخری و تمامی جنجال های تابستانی فوتبال ایران که با شایعه حذف از آسیا برای تیم های پرطرفدار همراه بود حالا به صورت رسمی به پایان رسید و چهار نماینده ایران در سال آینده موفق شدند مجوز حرفه ای سازی خود را دریافت کنند و به زودی با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال آسیا معرفی می شوند.

با اعلام سازمان لیگ و بر اساس کمیته حرفه ای سازی چهار باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان آسیا یعنی پرسپولیس، استقلال، ذوب آهن و سایپا در کنار سه باشگاه سپاهان، فولاد خوزستان و پیکان تهران حائز شرایط جهت اخذ مجوز حرفه ای سازی تشخیص داده شدند و به این ترتیب این مجوز را دریافت می کنند؛ مجوزی که اجازه می دهد 4 باشگاه فوتبال ایران بدون مشکل در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

استقلال و پرسپولیس در آسیا

استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2019 ماندگار شدند

در این میان تنها دو تیم نیز موفق به دریافت مجوز ملی شدند. این مجوز ملی برای دو باشگاه گسترش فولاد و نفت آبادان مشروط به تعیین و تکلیف سرفصل های مالی ‏مندرج در صورت های مالی و ارتقا استانداردهای ورزشگاه خانگی حداکثر تا پایان سال 97 هستند.

5 باشگاه اما در این فرآیند هیچگونه مجوزی دریافت نکردند؛ باشگاههای نفت مسجد سلیمان، پارس جنوبی جم، پدیده مشهد ، سپید رود رشت، و استقلال ‏خوزستان حاضر در لیگ برتر کشور (جام خلیج فارس ) به دلیل عدم ثبت مدارک در سیستم ‏CLAS‏ در ‏موعد مقرر قانونی ، حائز شرایط جهت اخذ مجوز حرفه ای و یا ملی در فصل 2019 نیستند.‏

بر اساس اعلام سازمان لیگ دو باشگاه دیگر نیز شرایط نامشخصی دارند و با وجود انجام اقدامات لازم اما مجوز دریافت نکردند؛ اشگاههای تراکتور سازی، نساجی مازندران حاضر در لیگ برتر کشور (جام خلیج فارس) در بخش ‏ممیزی اسناد و ثبت مدارک در سیستمCLAS‏ در موعد مقرر قانونی ، نسبتاً مطلوب عمل نموده اند ولی به ‏دلیل نقص مدارک و مستندات ، در موعد قانونی، حائز شرایط جهت اخذ مجوز حرفه ای و یا ملی در فصل ‏جاری 2019 نیستند.‏

  • تاریخ: سه شنبه, 08 آبان 1397
  • برگرفته از: ورزش3
بازدید : 1,099 بار
استقلال و پرسپولیس در آسیا ماندنی شدند
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی