سرخپوشان پایتخت در حالی توانستند در لیگ برتر عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کنند که همه عنوان‌های ترین‌های لیگ هفدهم را از آن خود کردند.

بررسی عملکرد تیم پرسپولیس در لیگ هفدهم + تصاویر در ایرناک بررسی عملکرد تیم پرسپولیس در لیگ هفدهم + تصاویر در ایرناک لیگ هفدهم فوتبال با همه فراز و نشیب‌های خود به پایان رسید و پرسپولیس با همه مشکلات و محرومیت نقل و انتقالاتی توانست برای دومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر شود.

عملکرد قهرمان لیگ برتر در لیگ هفدهم

 • پرسپولیس در لیگ چهاردهم به زحمت جایگاه هشتم را بدست آورده بود و کمتر هواداری فکرش را می‌کرد که به یکباره متحول شود و دبل قهرمانی کند. البته یک مربی کاربلد و فهمیده همانند برانکو توانست از پس مشکلات برآید و در ۳ فصل حضورش در این تیم بتواند ۲ قهرمانی و یک نایب قهرمانی به ارمغان بیاورد.
 • تیم برانکو در لیگی که گذشت به هیچ حریفی باج نداد و همه حریفان قدرتمند و ضعیف را از پیش رو برداشت تا برای دومین بار متوالی جام قهرمانی را بدست آورد.
 • سرخپوشان پایتخت روز گذشته جام قهرمانی را بالای سر بردند، اما قهرمانی خود را از چند هفته پیش مسجل کرده بودند. همگان از هفته‌های قبل اذعان کردند که تیم پرطرفدار پایتخت قهرمان لیگ هفدهم می‌شود چرا که حریفان و مدعیان خود را یکی پس از دیگری کنار گذاشت.

مبارزه با بازیکن سالاری در دستور کار برانکو

مبارزه با بازیکن سالاری در دستور کار برانکو

 • برانکو در حالی تیمش را قهرمان کرد که مبارزه‌ای جدی با بازیکن سالاری در دستور کارش بود که پیش از این هم نشان داده بود که برای رسیدن به منافع باشگاه و میل هواداران به هیچ بازیکنی باج نمی‌دهد و پیام صادقیان را در اوج محبوبیت کنار گذاشته بود و این فصل هم به حضور رضاییان یاغی در تیمش پایان داد و با جدایی مهدی طارمی موافقت کرد. او که می‌دانست این ۲ بازیکن دلشان با تیم نیست و ممکن است تیمش را از راه رسیدن به هدفش عقب بیاندازد زمینه جدایی آن‌ها را فراهم کرد و در نیم فصل دوم هم با محسن مسلمان و در بعضی اوقات با فرشاد احمد زاده برخورد انضباطی کرد. این مربی کروات با علم بر اینکه می‌دانست ممکن است مبارزه با بازیکن سالاری شکست‌هایی هم به همراه داشته باشد، اما همه مشکلات را به جان خرید و با اعتماد به بازیکنان، تیمش را قهرمان لیگ برتر کرد.
 • برانکو بی شک به محبوبترین مربی تاریخ فوتبال پرسپولیس تبدیل شد و در کنار مربیانی همانند پروین و استانکو ایستاده است که هر یک بیش از یک بار تیم پرسپولیس را قهرمان کردند. در ابتدای فصل شاید خیلی‌ها گمان نمی‌کردند پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود، اما این تیم رکورد‌هایی در این فصل به جا گذاشت تا در تاریخ لیگ برتر ماندگار شود.

رکورد‌های پرسپولیس در لیگ هفدهم فوتبال

رکورد‌های پرسپولیس در لیگ هفدهم فوتبال

 • رکورد‌هایی همانند بهترین خط دفاع و بهترین خط حمله نشان از آن می‌دهد که برانکو در هر ۲ بخش برنامه ویژه‌ای داشت و رکورد‌هایی همانند بهترین گلزن و بهترین پاس گل هم در ۳ فصل اخیر از آن شاگردان برانکو بوده است. بهترین دروازه بان لیگ هفدهم هم دروازه بان پرسپولیس شد. همچنین بیشترین پیروزی، کمترین باخت، بیشترین گل زده، کمترین گل خورده، بهترین تفاضل گل هم از آن پرسپولیس شد.
 • در تاریخ فوتبال ایران تیمی نیست که همه‌ترین‌ها را یک جا بدست آورد، اما پرسپولیس در لیگ هفدهم صاحب همه عناوین شد.

عملکرد قهرمان لیگ برتر در لیگ هفدهم

محرومیت نقل و انتقالاتی مانع قهرمانی پرسپولیس نشد

 • قهرمانی پرسپولیس در حالی بدست آمد که برانکو توانست تیمش را به علت محرومیت نقل و انتقالاتی در نیم فصل اول تقویت کند و در فصل پیش رو هم با این مشکل مواجه است. البته معلوم نیست این پنجره نقل و انتقالاتی باز شود یا نه! البته این بازیکنان پرسپولیس هستند که با تمدید قرارداد خود می‌توانند در قهرمانی هت تریک کنند.
 • بازیکنان پرسپولیس هم در این قهرمانی نقش پررنگی داشتند و با ارئه بازی‌های خوب توانستند برای دومین فصل پیاپی جام قهرمانی را بالای سر ببرند.
 • نفر به نفر بازیکنان پرسپولیس را مورد ارزیابی قرار دادیم که از نظر خواهیم گذارند:

عملکرد قهرمان لیگ برتر در لیگ هفدهم

 1. علیرضا بیرانوند: گلر پرسپولیس در فصلی که گذشت آمار بهترین دروازه بانی را از خود بر جای گذاشت و رکورد کلین شیت در لیگ برتر فوتبال متعلق به بیرانوند است. او چنان قدرتمند ظاهر شد که خیال هواداران با حضور او در درون دروازه راحت بود و کمتر دغدغه دروازه بانی داشتند.بیرانوند نسبت به فصل قبل عملکرد بهتری داشت و تجربه اش در درون دروازه پرسپولیس بیشتر شده بود. او که سودای جام جهانی در سر دارد، تلاش می‌کند مزد زحمات خود را در روسیه بگیرد تا فصل را به شیرینی به پایان برساند. هر چند که این دروازه بان نقاط ضعفی هم داشت، اما نقاط قوتش به حدی بود که هواداران با حور او در ترکیب خیالشان راحت بود.
 2. سید جلال حسینی: حسینی فرماندهی خط دفاع پرسپولیس را برعهده داشت. او پرافتخارترین بازیکن لیگ ایران هم است. سید جلال حسینی که با حضورش در خط دفاع همانند یک لیدر و فرمانده مقتدر تیم را سرو سامان داد و با حضور او دژ مستحکمی در برابر حملات رقبا ایجاد شد. حسینی به واسطه تجربه بالایش نه تنها در پرسپولیس بلکه در تیم ملی هم یکی از بهترین‌ها است و به طور حتم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آخرین آوردگاه کاپیتان شمالی پرسپولیس است. او مقابل مهاجمان طراز اول دنیا هم خودنمایی خواهد کرد.
 3. شجاع خلیل زاده: هواداران لقب پرنده به این مدافع مازندرانی دادند. این بازیکن که اولین فصل حضورش را در پرسپولیس تجربه می‌کرد چنان قدرتمندانه عمل کرد که توانسته اعتماد برانکو را جلب کند. او و سید جلال زوج خوبی در خط دفاع پرسپولیس تشکیل دادند و پرسپولیس به علت هماهنگی این ۲ بازیکن آمار خوبی در لیگ برتر به جا گذاشت. دریافت ۱۵ گل در ۳۰ بازی نشان دهنده قدرت خط دفاعی پرسپولیس بود. در فوتبال حرفه‌ای، مربیان بزرگ در ابتدا به دنبال گل نخوردن تیم هستند و سپس گلزنی را در تاکنیک تیم خود قرار می‌دهند که این موضوع در پرسپولیس به خوبی اجرا شد.
 4. محمد انصاری: این بازیکن بدون شک یکی از ستارگان پرسپولیس بود. مدافع بی حاشیه و ارزشی پرسپولیس که تا توانست خوب کار کرد و نه تنها در پرسپولیس بلکه در تیم ملی هم عصای دست کی روش بود. محمد انصاری موفقیت خود را مدیون تلاش، تمرین و اعتماد برانکو است. او توانست با حضورش در سمت چپ یکی از بهترین فصول خود را رقم بزند. او با حضورش در جناح چپ خیال هواداران را در این جناح راحت کرد.
 5. حسین ماهینی: به رغم تمام انتقاداتی که به عملکرد ماهینی می‌شد برانکو به این بازیکن اعتماد داشت و در بیشتر بازی‌ها از او بهره می‌گرفت. این بازیکن با اینکه رضایت برانکو را جلب کرده بود، اما نتوانست اعتماد کارشناسان را بدست آورد و همواره از او انتقاد می‌کردند. بازیکنی که برانکو معتقد بود استاندار‌های جهانی را دارد، اما هرگز نتوانست نظر کی روش را برای حضور در ترکیب ثابت تیم ملی بدست آورد. فراز و نشیب‌های او باعث شد تا در خیلی از ازدو‌های تیم ملی حضور نداشته باشد.
 6. صادق محرمی: این بازیکن به واسطه بازی خوبش در برخی از دیدار‌ها به ماهینی ترجیح داده می‌شد. هرگاه در ترکیب قرار می‌گرفت آن قدر خوب بازی می کرد که هواداران از عملکرد او راضی بودند. درخشش این بازیکن باعث شد دلالان خارجی برای انتقال او به تیم‌های اروپایی دست به کار شوند.
 7. کمال کامیابی نیا: در بازی بیشترین فشار روی هافبک دفاعی است و بازیکنانی که در این خط بازی می‌کنند نقش کارگر فوتبال را ایفا می‌کنند چرا که بیشترین زحمات با آن‌ها است. بدتر از همه بازی هافبک‌های دفاعی به چشم نمی‌آید چرا که نه در خط دفاعی هستند که به چشم بیایند و نه در کار‌های هجومی شرکت می‌کنند. البته کمال به قدری درخشید که تنها بازی اش به چشم آم بلکه کی روش هم مجاب شد او را در فهرست خود قرار بدهد و با گلزنی هایش محبوب هواداران شد.
 8. احمد نوراللهی: این بازیکن خیلی دیر به ترکیب پرسپولیس اضافه شد، اما آن قدر توانمند بود که در خیلی از بازی‌های نیم فصل دوم عصای دست برانکو بود. مربی کروات در بعضی از بازی‌های حساس به نوراللهی بازی داد تا بلکه گره از کار بگشاید. نوراللهی پذیرفته بود که هنوز بدنش آماده نیست و نیاز به کار دارد، اما به طور حتم فصل بعد او می‌تواند هنرنمایی کند و به تیم ملی هم راه پیدا کند.
 9. وحید امیری: امیری بهترین بازیکن این فصل پرسپولیس از نگاه کارشناسان بود و هرگز مصاحبه‌ای علیه باشگاه نکرد و تا توانست تمرین کرد. او آن قدر خوب بود که برانکو در بازی‌های رسمی و غیر رسمی از او استفاده می‌کرد. درخشش امیری باعث شد پیشنهادات خارجی به او برسد و شاید یکی از گزینه‌هایی باشد که از پرسپولیس برود. امیری ضعف هایش به قدری کم بود که اصلا به چشم نمی‌آمد و هم قدرت و توانمندی او را تحسین می‌کنند.
 10. فرشاد احمد زاده: پسر برانکو لقبی بود که بازیکنان به احمد زاده داده بودند و در بیشتر بازی‌های پرسپولیس به زمین مسابقه رفت. او با جثه کوچک خود یکی از بهترین‌های پرسپولیس بود و بازیکن شماره ۱۰ که بیشتر گل هایش را با ضربه سر زده بود در آخرین بازی تیمش هم یکی از گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساند. او به قدری خوب عمل کرد که برانکو برانکو قید رضائیان را زد و از این بازیکن بهره گرفت. البته بازی‌های احمد زاده به چشم کی روش نیامد و حتی یک بازی هم از او دعوت نکرد.
 11. محسن مسلمان: مسلمان محبوب‌ترین بازیکن پرسپولیس بود که به رغم توانمندی‌های خود مدتی بود که برانکو از او استفاده نمی‌کرد و او را به سکو‌ها و نیمکت تبعید کرد. این بازیکن که روزی سوگلی برانکو بود به علت یک سوتفاهم با مشکلی که از همگان پوشیده است حضور در ترکیب اصلی را از دست داد. مسلمان با وجود اینکه در بازی‌های آخر نیمکت نشین بود، اما به قدری توانمند عمل کرد که آقای پاس گل ایران شد. مسلمان آینده خوبی دارد به شرطی که حاشیه‌ها را کنار بگذارد. به احتمال فراوان او در پرسپولیس می‌ماند، اما رفتنش هم بعید نیست چرا که یشنهادات قابل توجهی به او رسیده است.
 12. محسن ربیع خواه: بازیکنی که برانکو اعتقاد دارد که بازی اش در حد استاندارد‌های جهانی است. او در خط هافبک دفاعی در کنار کمال عملکرد خوبی داشته است، اما هیچ گاه نتوانست نظر هواداران را به خود جلب کند. ربیع خواه که زیر تیغ منتقدان بود در انتهای فصل مصدوم شده است و تا ۵ - ۶ ماه دور از مسابقات خواهد بود.
 13. بشار رسن: این بازیکن عراقی به پرسپولیس آمد تا جای خالی سروش رفیعی را پر کند. برانکو به اندازه سروش به این بازیکن بازی نداد، اما در هر بازی که به زمین مسابقه رفت، وانست خود نمایی کند و همگان را به تحسین برانگیزد. او البته رقابتی هم با مسلمان داشت و خیلی اوقات جای این بازیکن به زمین مسابقه می‌رفت، اما به او فرصت بازی زیادی نرسید. البته هواداران بازی‌های خوب او را در لیگ قهرمانان آسیا فراموش نمی‌کنند.
 14. گاودین منشا: این بازیکن با هزار آرزو به پرسپولیس آمد تا بلکه ستاره فوتبال ایران شود، اما هرگز نتوانست به اندازه درخشش در پیکان در پرسپولیس خودنمایی کند. اگر این بازیکن نیجریه‌ای تمرکز خود را معطوف به تمرین کردن کند یکی از بازیکنان خوب پرسپولیس می‌شود. برانکو در انتهای فصل هفدهم کمتر از سوی برانکو استفاده می‌شد و همین عامل باعث شد که بازی او کمتردیده شود.
 15. علی علیپور: آقای گل فوتبال ایران که به خوبی توانست جای خالی طارمی را پرکند. خیلی‌ها معتقدند که اگر در ۲ فصل گذشته، طارمی آقای گل ایران شد به علت فضا سازی‌های علیپور بود که در کنار او بازی می‌کرد. این بازیکن شمالی این فصل غوغا کرد و برخلاف آنچه که همگان تصور می‌کردند آقای گل فوتبال ایران شد و توانست نگاه‌ها را به خود جلب کند. بازیکنی که کی روش هم نیم نگاهی به او داشت و در اردو‌های اخیر از او دعوت به عمل می‌آورد.
 16. سیامک نعمتی: نعمتی همانند منشا از پیکان به پرسپولیس آمد، اما خیلی فرصت بازی پیدا نکرد. او که در پست هافبک بازی می‌کرد از سوی برانکو در خط حمله به کار برده شد تا جای خالی منشا را پر کند. الحق و انصاف هم در خط حمله خوب عمل کرد و در بازی‌های آسیایی با گل‌هایی که به ثمر رساند توانست اعتماد برانکو را جلب کند.
 17. رادوشوویچ: این دروازه بان کروات زمانی که در درون دروازه پرسپولیس قرار می‌گرفت عملکرد خوبی داشت و ذخیره مطمئنی برای بیرانوند محسوب می‌شد. او با وجود اینکه حضور اندکی در دروازه پرسپولیس داشت، اما قراردادش را به مدت ۲ فصل با این تیم تمدید کرد و فصل آینده هم در ارتش سرخ حضور دارد.

جشن قهرمانی پرسپولیس

جشن قهرمانی پرسپولیس

برانکو ثابت کرد که توانایی‌های فوق العاده‌ای دارد و مدیریت، بازیکنان و هواداران هم پا به پای او تلاش کردند تا قهرمانی لیگ هفدهم نصیب ارتش سرخ شود. فقط پیروزی برابر تیم الجزیره امارات مانده است که کلیکسیون موفقیت‌های پرسپولیس را تکمیل کند و این تیم را به قهرمانی در آسیا نزدیک‌تر کند. خواسته‌ای که هواداران از برانکو دارند و در این فصل مسیر قهرمانی در آسیا هموار است.


تاریخ : 97/02/08

yjc

بازدید : 1,968 بار
بررسی عملکرد تیم پرسپولیس در لیگ هفدهم + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی