ورزشگاه علی دایی اردبیل نواقص پُر شماری برای برگزاری مسابقات دارد، طوری که می‌توان آن را به ماکتی از یک استادیوم فوتبال شبیه دانست.

نواقص ورزشگاه علی دایی اردبیل

خردادماه سال ۸۷ در پنج کیلومتری شهر اردبیل ورزشگاهی به نام علی دایی افتتاح شد تا به نوعی وزارت ورزش و اداره کل ورزش و جوانان این استان از افتخارآفرینی‌های این اسطوره فوتبال ایران و اردبیل قدردانی کرده باشند.ورزشگاه علی دایی؛ استادیوم فوتبال یا ماکت؟ + عکس در ایرناک ورزشگاه علی دایی؛ استادیوم فوتبال یا ماکت؟ + عکس در ایرناک

اما در واقع ورزشگاه ۲۰ هزار نفری علی دایی، تنها یک ماکت از استادیوم فوتبال است و نواقص بسیار زیادی برای برگزاری بازی‌های لیگ‌های کشوری و حتی استانی دارد.

نواقص ورزشگاه علی دایی اردبیل

ورزشگاه علی دایی اردبیل

ساخت این ورزشگاه در یک مسیر بد شرایط آب و هوایی و غیر کارشناسی که در بیشتر روزهای سال، همراه با وزش شدید باد همراه است، ازجمله نقاط ضعف آن محسوب می‌شود.

نبود سیستم گرمایشی در ورزشگاه علی دایی اردبیل، رختکن تیم‌های میزبان، مهمان و داوران را تبدیل به سرمایی شبیه دمای سیبری کرده و از سوی دیگر نبود آب در داخل رختکن و سرویس‌های بهداشتی، فاجعه در میزبانی تیم‌های اردبیلی را رقم زده است.

به گفته مدیر مجموعه ورزشی علی دایی، این استادیوم در اختیار سازمان مسکن و شهرسازی است و آنها اجازه دسترسی به موتورخانه این ورزشگاه را ندارند.

اکنون مشخص نیست این ورزشگاه تا چه زمانی زیر نظر سازمان مسکن و شهرسازی خواهد بود، اما مسئله‌ای که عیان است آبروی اردبیل در میزبانی مسابقات فوتبال به شکل عجیبی زیر سوال رفته و بازیکنان تیم‌های مهمان، ازجمله تیم مهر تهران حسابی از این شرایط میزبانی گلایه و ابراز ناراحتی شدید کرده‌اند.

اکنون انتظار می‌رود مسؤولان استان و ورزش اردبیل همانطور که شرایط میزبانی را به نحوه عالی برای مسابقات جهانی و آسیایی درسالن رضازاده آماده می‌کنند، فکر اساسی هم برای تجهیز نواقص ورزشگاه علی دایی داشته باشند.

مطمئنا وقتی مسئولان AFC در بازدید از استادیوم آزادی ۲۰۰ مشکل در ورزشگاه را مشخص کردند، اگر بازدیدی از استادیوم علی دایی داشته باشند، در بدو حضور در اردبیل، ورودی ورزشگاه دایی را پلمپ می‌کنند.

  • تاریخ: دوشنبه, 24 دی 1397
  • برگرفته از: ورزش سه
بازدید : 1,495 بار
ورزشگاه علی دایی؛ استادیوم فوتبال یا ماکت؟ + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی