احتمال این وجود دارد که در دهه اول مهرماه با برگزاری دو دربی پایتخت یک اتفاق تاریخی برای استقلال و پرسپولیس به وجود آید.

اتفاقی شگفت انگیز در تاریخ برگزاری دربی تهران!

احتمال برگزاری دو دربی پایتخت در یک هفته! در ایرناک احتمال برگزاری دو دربی پایتخت در یک هفته! در ایرناک دو غول جذاب فوتبال ایران شاید یک اتفاق تاریخی را در فوتبال ایران بر جای بگذارند، ماجرا از این قرار است که طبق تقویم لیگ برتر، دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس باید روز 5 مهرماه از هفته هشتم لیگ برتر به مصاف هم بروند، اما قبل از این بازی، آن ها دو دیدار بسیار حساس در لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت.

پرسپولیس باید روز 6 شهریور بازی رفت با الدحیل قطر را در ورزشگاه خلیفه دوحه برگزار کند. این دیدار از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انجام خواهد شد. بازی برگشت نیز، روز 27 شهریورماه در ورزشگاه آزادی است و برنده مجموع این دو دیدار، راهی نیمه نهایی می شود.

استقلالی ها نیز در همین مرحله باید به مصاف السد بروند با این تفاوت که آن ها بازی رفت را روز 5 شهریورماه در ورزشگاه آزادی و بازی برگشت را روز 26 شهریورماه در استادیوم اختصاصی باشگاه السد برگزار می کنند. برنده این بازی، دیگر تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی خواهد بود.

برگزاری دربی

احتمال یک اتفاق تکرار نشدنی برای فوتبال ایران

احتمال برگزاری دو دربی در مهر ماه

اگر تصور کنیم استقلال و پرسپولیس با هم به مرحله نیمه نهایی صعود کنند، جدا از آن که پس از سال ها، حضور یک تیم از ایران در فینال آسیا قطعی می شود، شاهد جذاب ترین دربی خواهیم بود. پرتماشاگرترین دربی قاره آسیا برای اولین بار در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان رقم می خورد و اولین رقابت بین المللی این دو تیم نیز ثبت می شود.

نکته جالب تر اینجاست که در صورت صعود پرسپولیس و استقلال به نیمه نهایی، بازی رفت در تاریخ سه شنبه 10 مهر و بازی برگشت در تاریخ سه شنبه اول آبان برگزار خواهد شد. یعنی 5 مهرماه، استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر به مصاف هم می روند و 10 مهرماه، این دو تیم در لیگ قهرمانان با هم مصاف می دهند.

این اتفاق می تواند هیجان فوتبال برای هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس را به اوج خود برساند. شاید مصاف آسیایی، مهم ترین انگیزه برای سرخابی ها جهت عبور از رقبای قدرتمند قطری باشد.


تاریخ : 97/05/21
بازدید : 1,429 بار
احتمال برگزاری دو دربی پایتخت در یک هفته!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی