رئیس کمیته داوران فوتبال کشورمان از تاکید رئیس فدراسیون فوتبال برای استفاده از سیستم VAR یا کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران خبر داد.

VAR به لیگ برتر فوتبال ایران می آید

VAR یا ویدئو چک در لیگ برتر فوتبال ایران در ایرناک VAR یا ویدئو چک در لیگ برتر فوتبال ایران در ایرناک رئیس کمیته داوران گفت:قصد داریم سیستم VAR (کمک داور ویدیویی) را در ورزشگاه های سراسر کشور راه اندازی کنیم.

فریدون اصفهانیان در تشریح جزئیات این خبر گفت:با توجه به تاکید رئیس فدراسیون فوتبال درصدد آن هستیم که از سیستم VAR (کمک داور ویدیویی) در ورزشگاه ها استفاده کنیم. بر همین اساس مقرر شد کمیته داوران این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد و با هماهنگی واحد IT فدراسیون فوتبال این سیستم را به صورت پایلوت در ورزشگاه آزادی راه اندازی کنیم.

ویدئو چک در ایران

فن آوری VAR یا کمک داور ویدئویی در فوتبال

لازم به توضیح است، سیستم VAR در بازی های جام جهانی 2017 جوانان و رقابت های جام جهانی 2018 روسیه استفاده شد. این تکنولوژی با شبیه سازی عملکرد و نظارت بر روی هر بازیکن در نقاط مختلف زمین فوتبال از طریق دوربین های نصب شده در سرتاسر زمین در تلاش است اشتباهات داوری را به حداقل برساند.

  • تاریخ: شنبه, 05 آبان 1397
  • برگرفته از: نود
بازدید : 989 بار
VAR یا ویدئو چک در لیگ برتر فوتبال ایران
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی